PARTNER PORTALU
Mała, wąska łazienka - tak ją urządzisz

Mała, wąska łazienka - tak ją urządzisz

Autor: Ewa Kozioł
06 gru 2016 12:27

Jak urządzić wąską łazienkę? To zadanie wcale nie łatwe. Koniecznie zobaczcie jak z wąskimi, a przy tym często małymi łazienkami radzą sobie projektanci.

Wąska, a często więc i nieustawna łazienka wcale nie musi być niewygodna. Jeśli zaplanujemy ją z głową będzie wygodna i funkcjonalna pod każdym względem. 

W przypadku wąskich łazienek bardzo ważne jest odpowiednie rozmieszczenie wszystkich sprzętów, a często też wybór produktów oszczędzających miejsce (np. modele wanien czy kabin prysznicowych dedykowanych specjalnie do nieustawnych, małych łazienek). Taki produktów na polskich rynku nie brakuje. Bez większych problemów znajdziemy, więc odpowiednie wyposażenie do takich łazienek.  

Na pewno warto też wybierać podwieszaną ceramikę sanitarną, która zajmuje znacznie mnie miejsca. Dobry rozwiązanie jest zaplanowanie prysznica we wnętrze (w wąskich łazienkach najlepiej sprawdzają się drzwi do wnęki składane do środka podczas otwierania) oraz wybór opcji 2w1, czyli połączenie wanny z prysznicem. 

Warto przy tym zastosować kilka sprawdzonych trików, które pomogą optycznie powiększyć wnętrze. Jak zawsze niezawodne będą lustra oraz jasna kolorystyka. 

Więcej pomysłów na to jak urządzić wąską łazienkę znajdziecie w naszej galerii. Koniecznie sprawdźcie wszystkie. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także