Modna ściana: tapety zaprojektowane przez legendy designu

Modna ściana: tapety zaprojektowane przez legendy designu

Autor: Anna Sołomiewicz
11 maj 2016 15:09

Tapeta to uniwersalny sposób na udekorowanie ściany w domu. Kiedy jej projektowania podejmują się dwie ikony światowego designu, możemy liczyć na prawdziwy efekt "wow".

Alessandro Mendini i Pietro Gaeta zaprojektowali kolekcję 18 tapet, którą zatytułowali "4 hands, overwritings" nawiązującą do dwóch par rąk, które je stworzyły. Wszystko zaczęło się od naszej przyjaźni - opowiada Alessandro Mendini. Designerów łączy zamiłowanie do takich samych kolorów i efektów dekoracyjnych. 

Powstała pod szyldem założonej przez Pietro Gaetę marki N.O.W Edizioni kolekcja przedstawia projekty z archiwum Mendiniego zinterpretowane przez środki wyrazu charakterystyczne dla twórczości Gaety - pełnej zadrapań, przetarć i tekstur. 

Uwielbiam, gdy moja twórczość jest interpretowana, a moje prace stają się punktem startowym. - mówi maestro Mendini. Moje podejście do tworzenia jest zwykle bardzo nieugięte i dlatego jestem ciekaw rezultatów, które pozwalają mi radzić sobie z nowymi, nieoczekiwanymi i uderzającymi wartościami. - konkluduje designer. 

Pomysł podjęcia się transformacji tak interesującego archiwum, jak portfolio Mendiniego - Maestro oraz przyjaciela, obdarzonego ogromnym wyczuciem ironii i otwartego umysłu - chodziło mi po głowie już od dłuższego czasu, dlatego też kilka miesięcy temu zaproponowałem mu tę współpracę, a on od razu entuzjastycznie się zgodził, stwierdzając że inicjatywa jest bardzo interesująca. - opowiada Pietro Gaeta.

Cechami szczególnymi designerskich tapet z kolekcji "4 hands" jest możliwość dopasowania wymiarów do potrzeb konkretnych klientów oraz ich wysoka włoska jakość. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także