PARTNER PORTALU
Pokój dziecka - postaw na podłogi laminowane

Pokój dziecka - postaw na podłogi laminowane

Autor: Anna Usakiewicz
20 lip 2016 13:16

Czasami do stworzenia ciekawej aranżacji wnętrza potrzebny jest tylko dobry pomysł. Tak było w przypadku tego dziecięcego pokoju. Właściciele mieszkania zdecydowali się na użycie kilku wzorów jednej podłogi.

Jo i Jon Hall mieszkają w malowniczej wiosce Horsmonden wraz ze swoimi synami Aidanem (9 lat) i Leo (7 lat), dwoma tryskającymi energią chłopcami. Ponieważ Aidan cierpi na problemy z oddychaniem, lekarz poradził rodzicom wymianę starej podłogi w jego sypialni na coś łatwego w czyszczeniu, tak aby wyeliminować przyczyny powodujące kłopoty z oddychaniem, tj. kurz i brud. Poszukiwania naprowadziły małżeństwo na kombinacje wzorów, które w swojej kolekcji podłóg laminowanych Impressive posiada marka Quick-Step.

 Pozytywna perspektywa

Wiedzieliśmy, że podłoga w pokoju Aidana była już trochę zużyta i niemodna, ale tak naprawdę nigdy nie myśleliśmy, że w jakikolwiek sposób może ona wpływać na stan jego zdrowia - wyznaje Jo Hall. Zalecenie lekarza było dla nas zaskoczeniem. Nie wpadliśmy na to wcześniej. Podłoga musiała być łatwa w czyszczeniu, a jednocześnie – ze względu na to, że pokój należy do dorastającego, pełnego energii chłopca, odporna na zużycie. Laminat zatem dość szybko zwrócił naszą uwagę.

Jo i Jon rozpoczęli swoje poszukiwania od przejrzenia brytyjskich magazynów wnętrzarskich. Widząc, że marka Quick-Step pojawia się w nich stosunkowo często, para zdecydowała się uzyskać dodatkowe informacje o produktach marki na witrynie Quick-Step.

Pokaźny wybór

Ze strony internetowej Quick-Step dowiedzieliśmy się o korzyściach płynących ze stosowania laminatów. Jednocześnie od razu jedna z najnowszych i najbardziej innowacyjnych kolekcji Quick-Step natychmiast zwróciła naszą uwagę – dodaje Jo.

Pierwsze na świecie w pełni wodoodporne podłogi laminowane, które są niezwykle realistyczne w wyglądzie i dotyku, czynią kolekcję Impressive liderem w swojej kategorii produktowej. Kolekcja to także pokaz technologii stosowanych przez Quick-Step. Chodzi m.in. o system szybkiej instalacji Uniclic, powierzchnie, które są maksymalnie dziesięć razy bardziej odporne na zadrapania niż inne laminaty i antystatyczne powłoki, która sprawiają, że usuwanie brudu i kurzu to bułka z masłem. W skrócie: kolekcja Impressive okazała się idealnym wyborem, szczególnie jeśli chodzi o zwalczanie problemów z oddychaniem Aidana.

Przełamać nudę

Także gama dostępnych wzorów była dość szeroka. Jo: Jedna z aranżacji z magazynu zwrócił naszą szczególną uwagę, choć nie do końca zgadzała się z naszymi dotychczasowymi wyborami aranżacyjnymi. Postanowiliśmy jednak przełamać nudę. Wybrana aranżacja opierała się na paskach w różnych tonach, które pochodziły z różnych modeli z kolekcji Impressive. Jo i Jon zdecydowali się na miks wzorów: Beton jasny, Dąb spokojny jasny, Dąb spokojny naturalny, dąb ze śladami cięcia piłą beżowy oraz Deski białe.

Lokalny dystrybutor podłóg Quick-Step pomógł nam osiągnąć nasz wymarzony wygląd - mówi Jo. Wyjaśnił, że wszystkie produkty z kolekcji Quick-Step są tej samej grubości, szerokości i długości, mogliśmy zatem wybrać najciekawsze dla nas dekory i przemieszać je ze sobą. Nie pociąga to za sobą żadnych problemów z montażem, nie ma też widocznych połączeń: uzyskaliśmy fantazyjny wygląd, który spodobał się Aidanowi. A że nasza nowa podłoga była wodoodporna, mogliśmy ją też ułożyć w łazience przylegającej do pokoju.

Ku przyszłości

Mieszanie różnych stylów tworzy delikatny efekt pasków, który nadaje sypialni Aidana wyrafinowanego i dojrzalszego wyglądu. Jo: Aidan ma wprawdzie dziewięć lat, ale za niedługo stanie się nastolatkiem. Chcieliśmy, żeby nowa podłoga wyglądała uniwersalnie, a nie jak typowe rozwiązanie do pokoju dla dzieci. Kolekcja Impressive marki Quick-Step okazała się do tego idealną przepustką. W rzeczywistości efekt pasków wpłynął jeszcze na coś innego. Aidan zaczął wymyślać różne zabawy z użyciem pasków – wykorzystuje je choćby jako tor wyścigowy dla swoich samochodów.

Najważniejszy jest jednak wpływ na zdrowie Aidana – podsumowuje Jo. Chociaż nie możemy tego udowodnić, jesteśmy prawie pewni, że lepie mu się śpi i to wystarczający powód, żeby lubić naszą podłogę Quick-Step jeszcze bardziej. Dodam, że tak spodobała nam się nowa aranżacja pokoju Aidana, że zainstalowaliśmy taka samą podłogę także w sypiali Leo. W końcu nie możemy rozpieszczać tylko jednego z naszych synów – to byłoby niesprawiedliwe! 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także