PARTNER PORTALU
Przedpokój w mieszkaniu. 15 dobrych pomysłów na urządzenie

Przedpokój w mieszkaniu. 15 dobrych pomysłów na urządzenie

Autor: Urszula Tatur
06 paź 2020 09:22

Jak urządzić przedpokój w mieszkaniu w bloku? Zobaczcie nasz propozycje.

Przedpokój to wizytówka domu. W tym miejscu witamy gości, ale też zostawiamy zakupy, szykujemy się na wyjście na spacer. Ważne więc by nie tylko pięknie się prezentował, ale też spełniał swoje funkcje.

Zobacz też: Modny salon: trendy na jesień 2020

Jeśli w przedpokoju nie mamy dostępu do naturalnego światła, na ścianach i podłodze najlepiej sprawdzą się jasne barwy. Podłoga w tym miejscu jest mocno eksploatowana, dlatego musi być twarda, odporna na ścieranie, antypoślizgowa i łatwa w czyszczeniu. Dużą popularnością wciąż cieszą się płytki i gres. Innym materiałem, który sprawdzi się na podłodze w przedpokoju są panele laminowane. Korytarz jest miejscem przechodnim, więc jeśli zamontujemy w nim taką samą podłogę jak w sąsiadujących pomieszczeniach, sprawimy że optycznie wyda się większy.

Podobnie jak podłoga, ściana w przedpokoju musi być odporna na uderzenia i zabrudzenia. Jeśli zdecydujemy się na farby to koniecznie te zmywalne - akrylową, lateksową czy winylową. Innym sposobem mogą być dekoracyjne panele. Nie tylko pięknie się prezentują, ale też łatwo utrzymać je w czystości.

Czytaj także: Ściany w salonie: 12 świetnych pomysłów na cegłę

W przedpokoju nie może zabraknąć mebli, wspierających nas w codziennych czynnościach. Wygospodarujmy więc miejsce na siedzisko ułatwiające zakładanie obuwia, wieszaki na ubrania dostosowane do wzrostu domowników. Jeśli mamy więcej miejsca możemy zdecydować się na pojemną szafę, która pomieści odzież przechodnią.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także