×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Remont starego salonu. Zobaczcie niezwykłą metamorfozę!

Remont starego salonu. Zobaczcie niezwykłą metamorfozę!

Autor: Anna Sołomiewicz
18 kwi 2016 12:36
Aktualizacja: 18 kwi 2016 15:36

Salon urządzony w stylu, który można określić jako starodawny przeszedł gruntowny remont. Teraz panuje w nim klasyka, ale w nowoczesnym wydaniu.

Stare mieszkanie w gliwickiej kamienicy wymagało generalnego remontu. Nie zniechęciło to jednak właścicielki Iwony Kurkowskiej, która z zawodu jest projektantem. Profesjonalne zacięcie, a także dusza obecna w wiekowym wnętrzu skłoniły ją do przeprowadzenia metamorfozy wnętrza. 

Salon w starym mieszkaniu zdominowały odcienie brązów i beżów. Na podłodze leżał klasyczny, wzorzysty dywan, a stare drewniane komody, regały oraz łóżko i fotel umiejscowione były pod ścianami. W pomieszczeniu panowała przygnębiająca atmosfera, pokojowi brakowało światła, jednak architekt urzekł potencjał drzemiący zarówno w drewnianych zabytkowych meblach, jak i w charakterystycznych cechach wnętrz starych kamienic - zdobnych sztukateriach pod sufitem i podwójnych drzwiach łączących salon z jadalnią. 

Iwona Kurkowska postanowiła zainspirować się klasycznym charakterem mieszkania i, odnawiając je, postawić na nowoczesną klasykę. Nadała jej jednak lekki charakter i postawiła na jasne kolory i uniwersalną kompozycję bieli, szarości i czerni. Piękne francuskie okna o łukowych ramach odsłonięto rezygnując z firan, zastępując je jedynie gustownymi zasłonami - to z kolei wpuściło do wnętrza więcej światła, dodatkowo odbijającego się od białych ścian.

Zamiast dużego i przytłaczającego wystrój salonu dywanu podłogę pokrywa jedynie niewielka skóra, ułożona w centrum pomieszczenia, podczas gdy wyeksponowana została elegancka drewniana podłoga ułożona w jodełkę. Z ciemnego salonu powstało jasne, urokliwe wnętrze zachwycające elegancją. 

Projekt: arch. Iwona Kurkowska

Zdjęcia: Bartosz Jarosz

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także