PARTNER PORTALU
Urządzamy wnętrze. Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Urządzamy wnętrze. Czy warto zatrudnić projektanta wnętrz?

Autor: Ewa Kozioł
24 cze 2021 14:47

Czy urządzają lub remontując dom bądź mieszkanie warto zatrudnić projektanta wnętrz? Kiedy i dlaczego warto skorzystać profesjonalnej pomocy? Konieczni sprawdźcie. 


Czasami godzinami spędzamy czas na przeglądaniu mediów społecznościowych, swoich ulubionych internetowych sklepów z wyposażeniem wnętrz i dekoracjami. Teoretycznie powinniśmy być gotowi, aby zająć się urządzeniem i zaprojektowaniem wnętrza, w którym sami będziemy mieszkać. Jednak nie zawsze końcowy projekt, wymyślony przez nas samych, okazuje się zgodny z naszymi początkowymi oczekiwaniami, estetyką i funkcjonalnością. Z pomocą przychodzą projektanci wnętrz.

Wybór odpowiedniego projektanta wnętrz jest kluczowy – to on dostrzeże potencjał każdego pomieszczenia, dostosuje budżet i ramy czasowe. Należy pamiętać, aby podczas całego procesu być otwartym na nowe pomysły i sugestie. Zadawanie pytań i otwarta rozmowa podczas procesu projektowania może być odpowiedzią nie tylko na dobre relacje partnerskie, ale mieć ostateczny wpływ na udany, dopracowany projekt.

Zalety współpracy z projektantem wnętrz

Jednym z powodów, dla których warto zatrudnić projektanta wnętrz, jest pomoc w utrzymaniu budżetu przeznaczonego na remont i nadzorowanie projektu na każdym etapie jego realizacji. Projektant wnętrz naprawdę może pomóc w zaoszczędzeniu czasu i pieniędzy na dłuższą metę – choćby pomagając w doborze dostawców, materiałów i dekoracyjnych dodatków.

Nie zdajemy sobie sprawy, że na pewne rzeczy wydajemy zbyt dużo. Dzieje się tak, ponieważ nie znamy wartości lub nie jesteśmy świadomi, że istnieje więcej możliwości uzyskania dokładnie tego samego efektu. Projektanci wnętrz znają wiele miejsc, w których możemy kupić potrzebne materiały i rzeczy w atrakcyjnych cenach, nie tracąc na ich jakości. 

Jak wygląda współpraca ze studiem projektowym?

Tematy takie jak częstotliwość użytkowania, przewidywane zmiany w strukturze rodziny i ulubione wzory lub kolory są ważne do omówienia, aby mieć pewność, że przestrzeń będzie odpowiadać potrzebom i gustom użytkowników przez wiele lat. Celem projektantów wnętrz jest sprawienie, by przestrzeń była jednocześnie atrakcyjna i funkcjonalna dla klienta. 

– Jednym z najważniejszych elementów procesu projektowania jest poznanie klienta i jego potrzeb. Kształtujemy przestrzenie, które tworzą ludzkie doświadczenie. Nawet kwestie takie jak rozmieszczenie gniazd kuchennych, mogą mieć duży wpływ na ostateczny wynik projektu – mówi Łukasz Zembold, właściciel studia projektowego dukke z Wrocławia. 

Każdy profesjonalista robi to poprzez uważne wysłuchanie i obserwacje podczas pierwszych spotkań, gdzie zazwyczaj omawia się styl, paletę kolorystyczną, cele projektu, zagadnienia związane z estetyką, a także przyszłym użytkowaniem i funkcją przestrzeni. 

Funkcjonalność i atrakcyjność projektu

Domy i mieszkania zaprojektowane przez profesjonalistów sprzedają się szybciej i za wyższą cenę niż te, które zostały zaprojektowane na zasadzie DIY. Wszystko sprowadza się do jakości, dobierania odpowiednich elementów, których nie trzeba wymieniać ani zmieniać co kilka lat. Praca z projektantem daje również wypracowanie optymalnego układu funkcjonalnego oraz rozmieszczenia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej – to sprawia, że wnętrze jest wygodniejsze w użytkowaniu, a przemyślane rozwiązania po prostu ułatwiają życie. 

Współpraca z profesjonalnym projektantem wnętrz przy projekcie remontu domu zaowocuje oszałamiającymi, jedynymi w swoim rodzaju przestrzeniami, które poprawią Twoje codzienne życie. Zatrudnienie specjalisty pomoże ci efektywniej zarządzać budżetem, uniknąć stresu, dokonywać świadomych wyborów projektowych, znaleźć swój niepowtarzalny styl projektowania i zwiększyć wartość twojego domu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także