×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Urządzasz małe mieszkanie? Najważniejszy jest dobry plan!

Urządzasz małe mieszkanie? Najważniejszy jest dobry plan!

Autor: Justyna Łotowska
03 lut 2023 10:00

Jaki jest przepis na zaprojektowanie małego wnętrza? Podstawa to dobre zaplanowanie i optymalizacja przestrzeni. W trakcie 4 Design Days mówiła o tym projektantka wnętrz, Monika Staniek z pracowni Marbou.

- Najważniejsze, aby w takim małym mieszkaniu znalazły się wszystkie ważne funkcje, czyli aby zmieściło się wszystko, co trzeba. Po drugie musimy pamiętać o optyce przestrzeni, czyli zachowaniu jak największej przestronności wnętrza - mówiła Monika Staniek, z pracowni Marbou. 

W małym mieszkaniu warto też wiele rzeczy zwyczajnie ukryć. Sprawdzają się zabudowy, szczególnie te z lustrzanymi powierzchniami, schowki i meble, które wykorzystują przestrzeń do samej góry.

- Ważne, by zachować czystość form i nie przytłaczać małej przestrzeni zbyt wielką ilością rozwiązań. W mieszkaniu, o którym opowiadałam np. w trakcie 4 Design Days zdecydowałam się, by ukryć łóżko w pojemnej zabudowie. Jest  to jakiegoś rodzaju przepis na sukces, aby rozwiązania, których nie widzimy na co dzień, po prostu poukrywać - dodawała Monika Staniek.

Małe mieszkanie projektu Moniki Staniek zobaczysz tutaj: 34-metrowe mieszkanie w Krakowie. Bardzo eleganckie wnętrze!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także