PARTNER PORTALU
Aranżacja przedpokoju: 15 pomysłów z polskich domów

Aranżacja przedpokoju: 15 pomysłów z polskich domów

Autor: Katarzyna Masłowska
28 sty 2017 11:19

Przedpokój jest wizytówką mieszkania. Warto  więc zwrócić uwagę nie tylko na podstawową funkcję użytkową tej przestrzeni, ale także zadbać o aspekt estetyczny.

Utęsknione powroty do domu czy serdeczne powitania gości mogą być jeszcze przyjemniejsze, jeśli zadbamy o odpowiednią aranżację przedpokoju.

Przy aranżowaniu wystroju mieszkania przedpokój, nieraz postrzegany wyłącznie jako strefa buforowa i komunikacyjna, jest często traktowany po macoszemu. Wystarczy jednak odpowiednia stylistyka wykończenia i kilka motywów dekoracyjnych, by stworzyć gustowne i funkcjonalne miejsce spotkań, zapraszające do domu.

Jasne i stonowane barwy nadadzą wnętrzu elegancki, ponadczasowy charakter. Kolory ziemi wytworzą dodatkowo spokojną atmosferę, która tuż po przekroczeniu progu będzie działać relaksująco i zachęci do odpoczynku w domowym zaciszu.

Zastosowanie jednego wyróżniającego akcentu, jak na przykład drzwi w intensywnym, żywym kolorze, to sposób na szybkie uzyskanie modnej i nowoczesnej aranżacji. Ciekawy, przykuwający uwagę motyw przy wejściu z pewnością zachęci do wizyty w mieszkaniu i poznania całego jego wystroju.

Radosne kolory w ciepłej tonacji sprawią, że nawet w środku zimy poczujesz się jak na słonecznej plaży. Pogodne barwy nie tylko szybko nas ogrzeją po powrocie z chłodnego dworu, ale także wywołają uśmiech na twarzy i pozytywnie nastroją na resztę dnia. Dodatkowo ustawienie lustra w przedpokoju sprawi, że odbijane w nim światło rozświetli pomieszczenie i optycznie je powiększy.

Źródło: na postawie materiałów firmy Beckers.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także