PARTNER PORTALU
 Cegła we wnętrzu: 20 pięknych aranżacji

Cegła we wnętrzu: 20 pięknych aranżacji

Autor: Anna Sołomiewicz
14 cze 2016 21:10

Cegła to jeden z najbardziej efektownych materiałów wykończeniowych. Zobaczcie, jak wygląda w polskich domach.

Cegła jako materiał wykończeniowy sprawdza się w przestrzeni każdego pomieszczenia. Pięknie będzie się prezentować zarówno w salonie i sypialni, jak i kuchni, jadalni, a nawet w łazience. Dzięki swoim szczególnym właściwościom, może - w zależności od koloru oraz pozostałych elementów wystroju wnętrza - wprowadzać surowy klimat lub też, całkiem przeciwnie, przytulną atmosferę.

Czerwona cegła wśród klasycznych mebli w kuchni będzie budować rustykalny klimat. Z kolei cegła biała, której towarzysza nowoczesne meble, świetnie wpisze się we współczesną aranżację. Idealnie prezentuje się również we wnętrzach w stylu loft, gdyż kojarzy się z niewykończoną ścianą i tym samym podkreśla fabryczną, industrialną, surową atmosferę.

Cegła, jak już wspomniano, może być czerwona. Może być jednak również biała, pomalowana na czarno, a także na praktycznie każdy inny kolor. Ta pierwsza to klasyka gatunku, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją nieco "uwspółcześnić".

Cegłę we wnętrzu możemy wykorzystać jako materiał wykończeniowy ścian, ale także wszelkich dekoracyjnych murków czy np., nietuzinkowo, sufitu. Może ona pełnić rolę pierwszoplanową w aranżacji wnętrza lub też występować w postaci dekoracyjnych detali.

Przygotowaliśmy dla Was dużą galerię zdjęć z polskich domów, w których zastosowano cegłę. Zobaczcie, jak zrobili to inni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także