PARTNER PORTALU
Drzwi szklane - więcej światła we wnętrzu

Drzwi szklane - więcej światła we wnętrzu

Autor: Anna Usakiewicz
25 lip 2019 13:39

Starajmy się, by naturalnego światła było w naszych wnętrzach jak najwięcej.  Wybierajmy rozwiązania, które wspierają jego dopływ do wnętrz, w których przebywamy. A wszystko po to, by zadbać o samych siebie.

Wybierając rozwiązania do naszych wnętrz stawiajmy na takie, które sprawią, że tak potrzebnego nam naturalnego światła będzie w nich jak najwięcej.

Więcej światła we wnętrzach

Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza tam, gdzie jest go niewiele z powodu usytuowania budynku, wielkości okien lub ich braku w niektórych pomieszczeniach ( np. w łazience). Z pomocą przychodzą nam drzwi z przeszkleniami lub drzwi szklane, które nie tylko całą swoją powierzchnią przepuszczają światło, lecz są również niesamowicie estetycznym dopełnieniem wnętrza.

Piękno i gra światła

Nieczęsto widujemy szklane drzwi w naszych domach, a szkoda. Szkło jest niezwykle eleganckim i estetycznym materiałem, a szklane drzwi to rozwiązanie, które wprowadzi do naszego wnętrza element ekstrawaganckiej elegancji oraz niespotykanej gry świateł. Szklane skrzydła nie tylko świetnie prezentują się we wnętrzach - są również bardzo bezpieczne.

Szklane drzwi pozwalają na nieograniczony przepływ światła do pomieszczenia, dzięki czemu jest ono bardziej doświetlone i optycznie powiększa się. A dzięki załamywaniu się promieni świetlnych na zdobieniach, które w drzwiach Amber powstają metodą sitodruku lub graweru, gra świateł tworzyć może niezwykłe efekty aranżacyjne.

Linia szklanych drzwi Amber marki Invado składa się z czternastu, oryginalnie zdobionych modeli. Znaleźć wśród nich możemy geometryczne wzory dla wielbicieli usystematyzowanego porządku, fantazyjne modele urzekające płynnością linii czy asymetryczne kompozycje.
W każdym modelu szeroka tafla szkła opatrzona wybranych motywem dekoracyjnym sprawia, iż przenikające światło powoduje wyjątkowy aranżacyjny efekt.

Jeśli nie mamy ochoty na wzory możemy wybrać szybę jednolitą. Z wzorami czy bez wybierać możemy pomiędzy szkłem przeźroczystym oraz wersją satinato, która sprawia, że światło przenika przez drzwi lecz nie można zobaczyć, co dzieje się po ich drugiej stronie. Dzięki takiemu rozwiązaniu szklane drzwi Amber mogą z powodzeniem zostać zamontowane w łazience czy sypialni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szklane drzwi Amber są nie tylko piękne, lecz również bezpieczne. Cała kolekcja wykonana jest z hartowanego szkła o grubości 8 mm, co powoduje, że niezwykle trudno jest je rozbić. Dodatkowo, jeśli już miałoby dojść do takiej sytuacji, szkło rozbija się na drobne kawałki o zaokrąglonych krawędziach, dzięki czemu minimalizuje możliwość zranienia domowników.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także