×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Farba tablicowa: 10 pomysłów z wnętrz! Inspiracje i zdjęcia

Farba tablicowa: 10 pomysłów z wnętrz! Inspiracje i zdjęcia

Autor: Justyna Łotowska
13 gru 2021 15:01
Aktualizacja: 21 gru 2021 12:53

Tablica do pisania kredą bezpośrednio na ścianie to wspaniała przestrzeń na kreatywną twórczość dla najmłodszych. Dziecięcy pokój to niejedyne miejsce, gdzie sprawdzi się to rozwiązanie. Z farbą tablicową możesz stworzyć kolorowe miejsce na notatki dla całej rodziny np. w kuchni, w domowym biurze czy w holu. A przy okazji oryginalnie udekorować wnętrze własnoręcznymi zapiskami i rysunkami.

Planujesz zrobić pyszne ciasteczka na podwieczorek, ale nie za dobrze pamiętasz składniki? Już nie musisz wertować książki kucharskiej ubrudzonymi w mące rękami. Po prostu spisz wcześniej przepis na ścianie w kuchni i zabierz się do działania. A może cały czas gubisz się w rozkładzie dnia domowników? Wystarczy przenieść go na ścianę w przedpokoju, a już nie umkną Ci żadne spotkania i zajęcia.

Powierzchnia tablicowa przy drzwiach będzie też pomysłowym miejscem na notatki, które przypomną o ważnych wydarzeniach, zadaniach czy telefonach tuż przed wyjściem z domu. W dodatku głęboki odcień farby nada wnętrzu eleganckiego uroku, a odręczne zapiski zapewnią efekt wow.

Wbrew pozorom ściana, po której można pisać kredą, to nie tylko standardowy czarny, a pełna gama pięknych tonacji. Farbę tablicową (np. Tikkurila Liitu) można bowiem zabarwić na ponad 13 tysięcy odcieni, dopasowując tablicę kolorystycznie do stylu całego wnętrza.

Malowanie ścian tablicówką to już klasyka, ale to zaledwie ułamek możliwości. Tak naprawdę funkcję tablicy w domu mogą pełnić różnorodne elementy domowego wyposażenia. Taca śniadaniowa pokryta czarną farbą będzie jedyną w swoim rodzaju ozdobą stołu, a komoda w odcieniu szarości posłuży za oryginalny notes w czasie nauki.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także