Garderoba w domu - 3 trendy w aranżacji

Garderoba w domu - 3 trendy w aranżacji

Autor: Dobrzemieszkaj.pl
04 marz 2020 15:10

Garderoby także podlegają modom. Obecnie dominują trzy najpopularniejsze tendencje w projektowaniu garderób. Zaimplementowanie ich w swoich domach nie będzie czasochłonne, a efektem będą uporządkowane, pięknie wyeksponowane ubrania i dodatki.

Możemy stopniowo dostosowywać garderobę do swoich potrzeb i urządzać ją w zgodzie z wybranymi trendami. To zaś, co pozostaje niezależne od mód, to podstawowa funkcja tego miejsca, jaką jest przechowywanie przedmiotów osobistych w ładzie. Dzięki temu garderoba na zawsze pozostanie miejscem szczególnym na mapie naszego mieszkania.

Wygoda z wyspą 

Przyzwyczailiśmy się już do wysp kuchennych, wokół których toczy się życie. Wiedząc jak wygodne jest to rozwiązanie, warto pomyśleć o zastosowaniu go także w garderobie. Wyspa garderobiana powinna – analogicznie do tej kuchennej – zajmować centralną część pomieszczenia, tak by umożliwiać dostęp do niej z każdej strony więcej niż jednemu domownikowi. Podstawę stanowi tu funkcjonalność tego elementu wyposażenia, dlatego zwykle zawiera on rządy szuflad i wysuwanych tac, organizery na drobne przedmioty, pojemne szafki i wnęki, a wszystko w indywidualnie wybranej kombinacji. Nie znaczy to, że aspekt wizualny schodzi tu na drugi plan, bo portfele, okulary, zegarki czy biżuteria, które najczęściej są „mieszkańcami” wysp są też perfekcyjnie i niezwykle efektownie wyeksponowane. Jest to możliwe dzięki przeszklonym elementom – blatom czy czołom szuflad – które nadają lekkości, pełniąc rolę jubilerskiej mini gabloty. 

Rozwiązania systemowe

O ile wyspa nie jest obligatoryjnym elementem, o tyle bez zabudowy meblowej nie może być mowy o garderobie z prawdziwego zdarzenia. Do najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które od lat cieszą się dużą popularnością, należą systemy półek, szafek i wnęk wykonanych z płyty meblowej. Filarem i bazą takiej garderoby są aluminiowe profile nośne, pozwalające stworzyć nowoczesne ażurowe wnętrze. Pozostałe elementy – półki, szuflady, kontenery czy strefy do wieszania ubrań – można konfigurować dowolnie, aranżując garderobę na swój autorski sposób. Przy tak surowej bazie, jaką jest wąski profil, będą one wyglądać świeżo i nowocześnie. 

Szklane fronty

Obok tego rozwiązania także nie sposób przejść obojętnie, a to dlatego, że kusi widokiem ekspozycji eleganckich szpilek, sukni wieczorowych albo efektownych torebek. Przeszklone witryny – bo o nich mowa – to niezwykle popularny trend przywodzący na myśl gabloty najlepszych paryskich butików. Mebel ze szklanymi półkami i frontem niewątpliwie podnosi rangę garderoby przydając jej elegancji. Dedykowane moduły meblowe, pięknie podświetlone za zamkniętymi szklanymi drzwiami w wyraźnie odcinających się kolorystycznie ramach, urozmaicają klasyczną zabudowę. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także