PARTNER PORTALU
Ławka: ciekawe pomysły na jej wykorzystanie w domu i ogrodzie

Ławka: ciekawe pomysły na jej wykorzystanie w domu i ogrodzie

Autor: Katarzyna Masłowska
07 maj 2018 12:38

Ławki mają teraz pojawiać się nie tylko na tarasach i w ogródkach, ale także we wnętrzach. I bardzo dobrze, bo to efektowne meble o wielu zastosowaniach. Warto docenić ich zalety!

Wraz z modą na naturalność i prostotę powróciło zainteresowanie tym jednym z najstarszych mebli, niesłusznie przez lata zapomnianym. Na szczęście, wielu producentów, takich jak HK Living, Be Pure, Woood czy Lonc, próbuje przywrócić ławkom należne im miejsce, projektując designerskie modele, które uatrakcyjnią ogrodową aranżację oraz świetnie odnajdą się we wnętrzach urządzonych w wielu stylach – od rustykalnego po loftowy.

Jednak nie tylko ciekawa uroda ławek powinna zwrócić naszą uwagę, ale także ich walory praktyczne i możliwości zastosowania. Gdzie się przydadzą?

W przedpokoju

W tym pomieszczeniu, zwłaszcza niewielkim, ławka może spełniać dwie funkcje – konsolki i taboretu. Wygodnie na niej przysiądziemy, by założyć czy zdjąć buty i odłożymy przyniesione z miasta zakupy. Możemy również położyć na niej pudełko na klucze i korespondencję, a jeśli jest długa – także przedmioty dekoracyjne.

W aneksie jadalnym w kuchni

Znakomicie zastąpi krzesła, bo nie potrzebuje tyle miejsca co one. W zależności od szerokości aneksu, możemy postawić przy stole dwie ławki albo tylko jedną. Ten mebel to również bardzo praktyczne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Na ławce zmieści się więcej maluchów niż na krzesłach – nie będzie więc problemu z posadzeniem kolegów, którzy przyszli pobawić się w porze podwieczorku.

Zobacz także: Przestronny dom parterowy z pięknym tarasem - zobacz projekt!

Trzeba też pamiętać, że małe dzieci nie potrafią spokojnie usiedzieć nawet przez parę minut. Na ławce nie muszą - na niej do woli mogą się kręcić. W salonie. Stojąca przy ścianie między oknami jest świetnym miejscem na ekspozycję roślin doniczkowych czy kompozycji złożonych z kwiatów w wazonach, naczyń dekoracyjnych, świeczników i figurek czy innych ozdób. A gdy przyjdzie duża grupa gości, może posłużyć jako dodatkowe siedzisko.

W sypialni

Ławkę najlepiej postawić w nogach łóżka – będzie gdzie położyć szlafrok, zapasowe koce, a także dekoracyjne poduszki i narzutę, z którymi po zdjęciu na noc zwykle nie wiadomo, co zrobić. Oczywiście, przyda się też do siedzenia, co docenimy zwłaszcza podczas porannego ubierania się.
W garderobie. Posłuży jako stolik, na którym rozłożymy ubrania przed podjęciem decyzji, co dzisiaj na siebie włożyć, a także jako stołek do wygodnego przymierzania butów.

W ogrodzie

Jest niezbędna do wykreowania kącika relaksu pod rozłożystym drzewem, przy oczku wodnym czy kwitnącej rabatce. Usiądziemy na niej i będziemy w spokoju kontemplować piękno przyrody.

Na tarasie

Pogrzejemy się w słońcu, przysiadając na ławce albo przemienimy ją w kwietnik na rośliny doniczkowe. Będą tam pięknie rosnąć do jesieni, a zimą całą tę dekorację przeniesiemy do domu, żeby zdobiła wnętrze.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także