PARTNER PORTALU
Luksusowa łazienka: imponujące wnętrza w Pekinie

Luksusowa łazienka: imponujące wnętrza w Pekinie

Autor: Anna Sołomiewicz
30 cze 2016 13:17

Jak urządzić luksusową łazienkę? Zobaczcie niesamowite wnętrza z ekskluzywnego hotelu w Pekinie.

W pobliżu największego na świecie placu Tian’anmen i słynnego Zakazanego Miasta powstał hotel W Beijing Chang’an. To przykład na to, jak nowoczesny obiekt odzwierciedla dynamikę miasta. Żywe kolory, spektakularne instalacje i wyraziste oświetlenie spotykają się tu z ekskluzywnym designem – dzięki współpracy projektantów z RTKL, AB Concept oraz Villeroy & Boch.

W Beijing Chang’an w Pekinie to ekskluzywny hotel, którego architektura odzwierciedla dynamikę miasta. Położony przy ulicy będącej centrum dyplomacji i handlu obiekt jest połączeniem intensywnych kolorów, szklanych płaszczyzn, spektakularnych instalacji, wyrazistego oświetlenia oraz nietypowych materiałów. Pekiński hotel znajduje się w sąsiedztwie największego na świecie placu Tian’anmen oraz słynnego Zakazanego Miasta.

Koncepcję architektoniczną W Beijing Chang’an opracowali projektanci z międzynarodowego studia RTKL, a o wnętrza zadbał AB Concept z Hongkongu we współpracy m.in. z firmą Villeroy & Boch.
Dynamiczne wnętrze hotelu W Beijing Chang’an zostało stworzone z myślą o młodych, świadomych trendów gościach. Zarówno pokoje, jak i przestrzenie wspólne zaprojektowano w tym samym stylu. Ogólnodostępne toalety rozświetlono kolorowymi akcentami, lśniącym kamieniami, a także lustrami, które tworzą ciekawe efekty wizualne. Łazienki wyposażono w ceramikę o geometrycznych kształtach od Villeroy & Boch.

Umywalki z kolekcji Loop & Friends i pisuary Subway uzupełniono kolekcją Architectura. Projektując wnętrza, zadbano również o ekologię. Dlatego wybrano miski ustępowe z technologią DirectFlush. Ich bezrantowa konstrukcja sprawia, że woda obmywa całe wnętrze miski, a ponadto przy spłukiwaniu zostaje zużyte tylko od 3 do 4,5 l wody, co jest prawie o połowę mniej niż w tradycyjnych toaletach. Są one też łatwe w czyszczeniu, dlatego idealnie nadają się do przestrzeni publicznych – także tych o podwyższonym rygorze higienicznym.

Międzynarodowa sieć W Hotels to hotele będące synonimem nowoczesnego luksusu i wysokiej klasy designu. Dlatego też partnerem biznesowym projektu została firma Villeroy & Boch, która od lat świadczy profesjonalne doradztwo i rozbudowaną ofertę dla inwestorów w ponad 120 krajach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także