PARTNER PORTALU
Malowanie ścian: odświeżamy wnętrze na wiosnę

Malowanie ścian: odświeżamy wnętrze na wiosnę

Autor: Katarzyna Masłowska
26 kwi 2018 18:44

Po szarej i smutnej jesieni oraz długiej zimie pragniemy światła, słońca i świeżości. Rozkwitająca wokół natura inspiruje i dodaje nam energii. To idealny czas, aby zmienić bądź odświeżyć wnętrze naszego mieszkania.

Kiedy w kalendarzu pojawia się wiosna i za oknami wszystko się zmienia, przychodzi również czas, aby zmienić nasze otoczenie. Nie muszą być to kolosalne metamorfozy, które zajmą wiele tygodni, wywołają ogólny rozgardiasz i wielki bałagan. Jeżeli odpowiednio przygotujemy się do wiosennej metamorfozy, możemy w łatwy i szybki sposób odmienić całkowicie mieszkanie w naszą odświeżoną „oazę spokoju”.

Malowanie ścian to trudna rzecz? Bynajmniej!

Do odświeżenia wnętrz trzeba się odpowiednio przygotować, lecz nie taki diabeł straszny, jak go malują. Aby pomalować ściany należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych narzędzi, takich jak: wałki, pędzle, taśma malarska oraz oczywiście w farbę. Zanim przystąpimy do malowania trzeba przygotować ściany, aby efekt końcowy był idealny.

Gruntowanie, ścieranie czy odkurzanie – to elementy związane z przygotowaniem ściany. Nie martwmy się jednak na zapas, nawet osoby, które nigdy nie trzymały wałka w dłoni, mogą poradzić sobie z malowaniem. W Internecie znajduje się mnóstwo poradników oraz filmów, które pokażą nam jak od początku do końca odmalować mieszkanie.

Iść z duchem czasu - trendy wnętrzarskie

Zanim wybierzemy się na zakupy, przydałoby się zaczerpnąć kilku inspiracji i przemyśleć dokładnie cały plan na wnętrze. Należy zauważyć, że moda na wnętrza minimalistyczne wciąż nie przemija, a w nią idealnie wpisuje się kolor biały. Jest neutralny, rozjaśnia pomieszczenia, nadaje świeżego wyglądu i komponuje się praktycznie z każdym kolorem.

Zobacz także: Dom parterowy - pomysł na 130 metrów

Jest to barwa bardzo uniwersalna, więc nie powinna nam się znudzić, a nawet jeśli tak się stanie, możemy w szybki i niedrogi sposób zmienić wystrój, dodając kolorowe elementy do wyposażenia. W 2018 roku modne są motywy kwiatowe oraz rośliny egzotyczne, dla których biel będzie stanowiła doskonałe tło. Warto dodatkowo wspomnieć, że ta barwa znakomicie się sprawdza w małych pomieszczeniach. Dzięki bieli stają się one optycznie większe i nie przytłaczają domowników.

Biało i funkcjonalnie - czyli jaka farba będzie idealna?

Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze farby? Przed zakupem należy dowiedzieć się, jak wysoki ma ona indeks białości powłoki oraz jak niski indeks żółci, co pomoże nam uzyskać idealnie białe ściany. Większość producentów posiada w swojej ofercie zazwyczaj kilka bądź kilkanaście farb o różnorodnych parametrach.

Na półkach możemy znaleźć m.in. emulsje odporne na ścieranie i zmywanie, farby hipoalergiczne itp. Ważne w wyborze jest także nasze bezpieczeństwo i komfort, aby nie martwić się o to, że przebywamy w toksycznym dla zdrowia otoczeniu. Dlatego powinniśmy wybrać farbę, która zabezpieczy ściany przed wilgocią i grzybem.

To Cie również zainteresuje: Płytki ceramiczne do kuchni: 20 pięknych kolekcji

Ponadto jeżeli farba cechuje się także specjalnymi właściwościami, takimi jak np. termointeligencja, wówczas możemy być pewni, że to idealny wybór. Farba Termointeligentna CIQ od Polifarb Kalisz jest zdrowa, łatwo się nią maluje, nie ścieka, a ponadto dostosowuje się do temperatury, jaka panuje na zewnątrz – w zimie zatrzymuje ciepło w środku, latem zaś izoluje gorące powietrze na zewnątrz, co sprawia, że w domu panuje przyjemna aura – komentuje Waldemar Sas, Brand manager Farby Termointeligentnej CIQ. Dzieje się tak za sprawą Systemu Mikrosfer, które w sobie zawiera. Tworzą one na pomalowanej powierzchni termoizolacyjną i zarazem energooszczędną powłokę.

Kolorowy oddźwięk w białym wnętrzu

Nasze mieszkanie odzwierciedla to, kim tak naprawdę jesteśmy i jak żyjemy. Jeśli właśnie skończyliśmy odświeżać mieszkanie i zapragnęliśmy bieli na ścianach to warto byłoby wpuścić do mieszkania odrobinę koloru. W sklepach stacjonarnych, a także internetowych, mamy do wyboru masę dodatków do wnętrz.

Od poszewek na poduszki i narzuty na kanapy, po zasłony, firany, obrusy, świeczniki i inne bibeloty, które znajdują swoje miejsce w naszych domach. Dzięki bieli i jej uniwersalności mamy wachlarz wyboru kolorów, które najbardziej do nas pasują. W końcu dom to miejsce, w którym czujemy się całkowicie sobą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także