×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Malujemy ściany. Zobacz kolorowe wnętrza w stylu eko

Malujemy ściany. Zobacz kolorowe wnętrza w stylu eko

Autor: Katarzyna Masłowska
19 wrz 2019 13:04

Planując zmianę kolorystyki domowych wnętrz warto sprawdzić, czy farby, którymi chcemy pomalować ściany i inne powierzchnie, mają odpowiednio niską zawartość lotnych związków organicznych (LZO).

Dbałość o zdrowie i ekologia to tematy, które w ostatnim czasie szczególnie zyskały na znaczeniu. Na te aspekty warto zwrócić uwagę nie tylko w przypadku żywności czy wykorzystywanych opakowań – również domowe wnętrza powinny być urządzone w sposób przyjazny naturze i bez szkodliwego wpływu na domowników.

LZO są to substancje szkodliwe nie tylko dla ludzkiego zdrowia, ale także niekorzystnie wpływające na środowisko naturalne. Farby do ścian flagowej linii marki Beckers – Designer Colour, Designer Collection, a także Beckers Designer White są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ prawie całkowicie pozbawione są LZO (0% zawartości).

Zobacz także: Szkło nad blatem. Zobacz 20 pięknych kuchni

Coraz więcej dzieci, a także osób dorosłych cierpi na alergie. W takim przypadku niezbędna jest informacja, czy farby zostały poddane testom w zakresie zawartości szkodliwych, potencjalnie alergizujących związków chemicznych. Przykładem farb, które pomyślnie przeszły takie badania, są wybrane produkty marki Beckers. Są one rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne (PTA) i mogą być stosowane bez przeszkód w domach, w których mieszkają alergicy - również ci najmłodsi.

W duchu eko można śmiało pomalować nie tylko ściany, ale także meble – również te w pokoju dziecięcym, czy nawet zabawki. Wodorozcieńczalna emalia Beckers Designer Universal jest w pełni przyjazna dzieciom – posiada atest PTA i certyfikat zgodności z europejską normą dot. bezpieczeństwa zabawek (PN-EN 71-3+A2: 2017-12 „Bezpieczeństwo zabawek część 3. Migracja określonych pierwiastków”). Co więcej, jej kolorystyka jest spójna z paletą farb do ścian Beckers Designer Colour, dzięki czemu możemy z łatwością wykreować harmonijny wystrój całego mieszkania.

To Cię zainteresuje: Nowoczesna łazienka. 30 kolekcji płytek ceramicznych

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także