PARTNER PORTALU
Materiały na podłogi - kreatywne rozwiązania w nowej kolekcji paneli

Materiały na podłogi - kreatywne rozwiązania w nowej kolekcji paneli

Autor: Anna Usakiewicz
07 maj 2019 10:56

Puzzle to popularna układanka obrazkowa, która rozwija wyobraźnię i dostarcza wiele radości. Czy równie ciekawe może być układanie paneli podłogowych?

Tak, jeśli poszczególne elementy zapewnią swobodę wyboru i stworzą pole do kreatywności. RuckZuck rozszerza swoją ofertę podłóg o kolekcję Arteo, pozwalającą dowolnie łączyć ze sobą deski o różnych rozmiarach. Panele podłogowe cieszą się w polskich domach nieustanną popularnością. Od czasu ich debiutu na naszym rynku w latach 90. sporo się jednak zmieniło. Dziś nie oczekujemy już jedynie praktycznego wykończenia podłogi, ale szukamy pięknych, oryginalnych rozwiązań. Jako dystrybutor dbamy, by nasz asortyment spełniał oczekiwania współczesnego konsumenta, dlatego sukcesywnie uzupełniamy ofertę o nowe, nieprzeciętne produkty. Jednym z nich są deski Arteo marki Classen, stworzone dla indywidualistów oraz osób ceniących nowoczesny design – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Wyróżnikiem laminatów Arteo jest ich zróżnicowanie ze względu na rozmiar. Dzięki temu w ramach jednej kolekcji dostępne są panele o różnych długościach i szerokościach. Najmniejsza deska ma wymiary tradycyjnej płytki ceramicznej (605 x 282 mm), zaś największa sięga ponad 2 m długości (2175 × 243 mm). Dekor, faktura i sposób łączenia pozostają wspólne, umożliwiając dowolne zestawianie ze sobą paneli o różnych wielkościach. Tym sposobem układane są jak puzzle, tworzące jedyną w swoim rodzaju kompozycję.

Kolekcję Arteo cechuje także bogata gama wzorów dekoracyjnych. Wśród kilkudziesięciu propozycji znajdują się dekory o różnych odcieniach beżu, brązu i szarości. Z łatwością można je zatem dopasować do rodzaju pomieszczenia i stylu aranżacyjnego. Struktura z wyczuwalnym układem usłojenia sprawia, że podłoga przypomina prawdziwy parkiet. Naturalny wygląd zapewniają również fazowane krawędzie, dzięki którym poszczególne deski zostają subtelnie od siebie oddzielone.

Walory estetyczne to nie wszystko – linia Arteo posiada też bardzo dobre parametry techniczne. Klasa ścieralności AC5 skutecznie chroni panele przed uszkodzeniami, a 8-milimetrowa grubość deski gwarantuje jej odpowiednią stabilność. W przypadku paneli w rozmiarze 1286 × 282 mm można wybrać deski o grubości 10 mm – jest to rozwiązanie dla osób oczekujących podwyższonej trwałości podłogi. Nie można ich jednak łączyć z panelami Arteo o innych grubościach.

Laminaty Arteo najlepiej zaprezentują się w dużych, otwartych przestrzeniach, które doskonale wydobędą ich atuty. Ze względu na niepowtarzalny charakter podłogi, warto pozostawić ją odkrytą i nie zasłaniać dywanami. Sama w sobie stanie się wyjątkową ozdobą całego wnętrza, nie potrzebując dodatkowych upiększeń. Podłoga jest bazowym elementem każdego wnętrza, pełniącym najczęściej rolę tła dla pozostałych elementów aranżacyjnych. Kolekcja Arteo pokazuje jednak, że może ona stać się czymś więcej – oryginalną dekoracją i designerską perełką. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie lubią podążać za utartymi schematami, cenią wyzwania aranżacyjne i chcą stworzyć wystrój, który ich wyróżni – dodaje Katarzyna Śliwińska.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także