Meble wielofunkcyjne - pufa i stołek

Meble wielofunkcyjne - pufa i stołek

Autor: Anna Usakiewicz
24 kwi 2019 08:23

Obok dużych i oficjalnych mebli do siedzenia, jak sofa, fotel i krzesło w nie mniejszym stopniu korzystamy w naszych domach z puf i stołków, których największymi atutami są niewielkie rozmiary i mobilność.

Historia pufy sięga XVIII wieku. Za jej pierwowzór uważa się otoman, czyli wyściełaną ławeczkę bez oparcia wywodzącą się z kultury osmańskiej, choć niektórzy twierdzą, że pufa jest po prostu udoskonaloną wersją taboretu z umieszczoną na nim poduszką.

Mebin oferuje kolekcje mebli, w skład których wchodzą pufy oraz stołki – te drugie zwykle w towarzystwie toaletki. Możemy zakupić je w komplecie, by dopełniały wyposażenie wnętrza bryłami z jednego zestawu, bądź samodzielnie jako przydatny, praktyczny element umeblowania, a jednocześnie ciekawa ozdoba. Stolik kawowy i pufy w salonie to miejsce na odpoczynek przy filiżance ulubionego napoju, pogawędkę z przyjaciółmi, czy rodzinny turniej planszówek. Niewielkie gabaryty puf sprawiają, że nie zajmują dużo powierzchni i łatwo je przesuwać. Jeden ze stolików z kolekcji Corino został zaprojektowany w taki sposób, że pufy w całości mieszczą się pod blatem, co pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Stolik i pufy to także ciekawy pomysł na zaaranżowanie części gabinetu, w której można odpocząć i prowadzić mniej oficjalne rozmowy z klientami, bowiem kojarzące się z relaksem wyposażenie zdecydowania skraca dystans. Pufa znakomicie sprawdzi się też w charakterze podręcznego przenośnego stolika na przekąski – wystarczy, że położymy na niej tacę. Podczas lektury lub oglądania telewizji przyniesie ulgę zmęczonym nogom, pełniąc rolę podnóżka. Pufy z podnoszonym siedziskiem oferują dodatkowo bardzo praktyczny schowek na rozmaite drobiazgi – zupełnie niewidoczny i łatwo dostępny. Niebanalne wzornictwo, ciekawe zestawienie tkanin i skóry ekologicznej z elementami drewnianymi oraz perfekcyjne wykonanie sprawiają, że pufy to także wyjątkowa ozdoba każdego wnętrza.

Stołki marki zwykle oferowane są z toaletką. Tapicerowane, profilowane siedzisko umożliwia komfortowe wykonanie perfekcyjnego makijażu, a oryginalne wzornictwo sprawia, że zyskujemy dodatkowy element dekoracyjny we wnętrzu. Ten, wydawałoby się pospolity mebel, może być wykonany z najwyższym kunsztem i finezją. W przypadku klasycznych kolekcji Wiktoria i Afrodyta urzeka delikatnie giętymi nóżkami lub misternymi rzeźbieniami. Niewielkie rozmiary i lekkość sprawią, że wykorzystamy je także do innych celów, np. przy zakładaniu rajstop czy jako stopień, gdy potrzebujemy sięgnąć po rzeczy z wyższych półek szafy. Stołek, zwłaszcza o większych wymiarach, jak ten z kolekcji Maganda, okaże się nieoceniony także w przedpokoju, gdzie ułatwi wygodną zmianę obuwia lub pozwoli na odłożenie zakupów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także