×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Modne szkło - nowoczesne systemy ścian wewnętrznych

Modne szkło - nowoczesne systemy ścian wewnętrznych

Autor: Katarzyna Masłowska
25 wrz 2019 08:53
Aktualizacja: 25 wrz 2019 09:17

Ściany wewnętrzne z przeszkleniami wykorzystuje się w architekturze w celu uzyskania otwartej przestrzeni, charakteryzującej się wyjątkowym designem i funkcjonalnością.

Otwarte przestrzenie w budynkach pozwalają na zabawę światłem, swobodny podział na pomieszczenia i strefy oraz aranżacyjne eksperymenty z użyciem prostych form. Wykorzystanie wyjątkowych materiałów, takich jak szkło i aluminium, umożliwia tworzenie modnych, komfortowych i funkcjonalnych wnętrz, eliminując jednocześnie problemy związane z akustyką, prywatnością czy bezpieczeństwem.

Ściany wewnętrzne z przeszkleniami wykorzystuje się w architekturze w celu uzyskania otwartej przestrzeni, charakteryzującej się wyjątkowym designem i funkcjonalnością. Szklane ściany, w których nie sposób dojrzeć miejsca łączenia, dobrze wkomponowują się w minimalistycznie urządzoną przestrzeń biurowców, czy obiektów użyteczności publicznej, takich jak banki lub galerie handlowe.

Zobacz także: Mały salon. 15 przykładów aranżacji

Pomagają wyeksponować ciekawe rozwiązania architektoniczne np. bardzo wysokie witryny lub sufity. Neutralny charakter szkła pozwala na zestawienie go z różnymi materiałami – w połączeniu z metalem czy drewnem tworzy nowoczesne, choć wciąż przytulne wnętrza. Oprócz walorów dekoracyjnych systemy ścian wewnętrznych gwarantują szereg funkcjonalności.

Zwiększają transparentność, umożliwiając przenikanie naturalnego światła dziennego, niezbędnego do efektywnej pracy. Natomiast przemyślana konstrukcja pozwala na dowolną organizację pomieszczeń i stref użytkowych.

Praktyczne rozwiązanie dla biura

Projektanci nowoczesnych biur muszą stosować się do wielu wytycznych, mających na celu zapewnienie ich użytkownikom komfortowych warunków do pracy. Jedną z nich jest akustyka – cisza w przestrzeni biurowej to jeden z gwarantów efektywności pracowników. Przy wykorzystaniu systemu MB-80 OFFICE od Aluprof możliwe jest wygłuszenie pomieszczenia i jego aranżacja w eleganckim stylu, bez konieczności stawiania masywnych ścian.

System wewnętrznych ścian działowych dwuszybowych MB-80 OFFICE służy do wykonywania przegród zapewniających akustykę na poziomie 50 dB. Wartość ta zależy od rodzaju wybranego wypełnienia: szyby, płyty meblowej czy płyty gipsowo-kartonowej. Duża sztywność kształtowników pozwala na wzniesienie nawet 6-metrowej konstrukcji, co w połączeniu z szerokim zakresem załamania ściany od 90° do 180° daje niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz.

Zaletą konstrukcji jest uniwersalność – decydując się na przezierny lub nieprzezierny wariant, można urządzić przestrzeń biurową wg własnych upodobań. Możliwy jest także montaż żaluzji wewnętrznych, które pomogą zachować prywatność np. podczas ważnego spotkania z kontrahentami. Gamę funkcjonalności dopełnia opcja podpięcia urządzeń biurowych wprost do gniazdek znajdujących się w ścianie, dzięki montażowi osprzętu elektrycznego wewnątrz przegrody.

Eleganckie wnętrze biura

Z kolei systemy MB-45 i MB-45 OFFICE marki Aluprof, ze względu na uniwersalność i duże możliwości w zakresie zabudowy wysokich pomieszczeń, dedykowane są do konstruowania lekkich, a zarazem solidnych przegród w pomieszczeniach konferencyjnych i biurowych z wyraźnie zaznaczonymi drzwiami. W przypadku systemu MB-45 OFFICE elementem nośnym ścianki może być szyba hartowana.

Rozwiązanie to sprawdza się podczas budowy ścian działowych stałych bądź całoszklanych skrzydeł drzwi – rozwieranych i wahadłowych. Z kolei wykorzystanie systemu MB-45 pozwala na wznoszenie różnych typów ścian działowych, okien, drzwi włącznie z tymi przesuwanymi ręcznie i automatycznie, wiatrołapów i wielu innych konstrukcji przestrzennych. O wyjątkowych właściwościach tego rozwiązania stanowi fakt wykorzystania jego elementów w przegrodach i drzwiach dymoszczelnych MB-45D w klasach S200 (Sm), Sa.

Komfort stosowania

W nowych projektach, ze względów funkcjonalnych i technologicznych, znaczenie szkła stale wzrasta. W przypadku biurowców i obiektów użyteczności publicznej sprawdza się ono doskonale jako materiał konstrukcyjny.

Dzięki innowacyjnym metodom produkcji systemów ścian wewnętrznych od Aluprof prefabrykacji można dokonać bezpośrednio na budowie. Ściana w wyniku prostego i szybkiego montażu jest gotowym do użytku elementem wnętrza, co oznacza oszczędność czasu przeznaczonego na wykończenie pomieszczeń, tak ważnego podczas realizacji inwestycji.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także