PARTNER PORTALU
Nowoczesna łazienka: jak ją urządzić?

Nowoczesna łazienka: jak ją urządzić?

Autor: Anna Usakiewicz
05 cze 2016 09:45

Według najnowszych trendów, nowoczesna łazienka powinna być minimalistyczna, w miarę możliwości przestronna, o prostych, regularnych liniach. Jak uzyskać efekt nowoczesności w naszych wnętrzach?

W nowoczesnym stylu najważniejszy jest efekt dużej przestrzeni i proste linie. Dzięki odpowiedniemu wystrojowi wnętrza możemy uzyskać wrażenie, że pomieszczenie jest przestronne nawet w przypadku łazienek o powierzchni 4-5 mkw. Istotne jest tutaj odpowiednie rozplanowanie oraz dobór elementów wyposażenia. Detale, które są warte podkreślenia można wyeksponować za pomocą odpowiedniego oświetlenia i luster.

Meble

Meble do nowoczesnej łazienki powinny mieć proste linie, gładkie fronty i minimalistyczne
uchwyty. 

Bezprofilowe kabiny prysznicowe

Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe do nowoczesnej łazienki, idealne będą modele bez
poziomych profili, składające się z prostych tafli szkła i minimalnej ilości dodatkowych
elementów. Powiększą wnętrze, dodadzą mu lekkości, a także pozwolą wyeksponować inne
elementy wyposażenia takie jak panel prysznicowy, interesująca bateria czy oryginalne płytki
na ścianie. 

Nowoczesna wanna

Idealnym modelem wanny do nowoczesnej łazienki jest wanna z nowoczesną zabudową. Do wyboru mamy sporo wariantów: wolno stojący, narożny, w zabudowie wnękowej. Powinny być wykonane z tworzywa odpornego na środki chemiczne, uderzenia, pęknięcia i zarysowania.

Parawan nawannowy

Jeśli zamiast prysznica zdecydujemy się na wannę, warto zastanowić się nad parawanem nawannowym, który daje więcej możliwości od samej wanny czy samej kabiny. Dzięki niemu nie musimy rezygnować z szybkich, wygodnych kąpieli z użyciem zestawu natryskowego. W zależności od rozmiaru wanny możemy wybrać odpowiedni dla siebie parawan nawannowy – z jednym, dwoma, trzema lub pięcioma skrzydłami. 

Lustro

Uzupełnieniem wystroju powinno być odpowiednio rozmieszczone, nastrojowe oświetlenie oraz lustra.  Aby użytkownicy mogli się cieszyć swoim idealnym odbiciem nawet po gorącej kąpieli, warto zainwestować w model z matą grzewczą zapobiegającą parowaniu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także