×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Ogrzewanie - zadbaj o temperaturę podczas nieobecności i w nocy

Ogrzewanie - zadbaj o temperaturę podczas nieobecności i w nocy

Autor: Anna Usakiewicz
19 lip 2019 08:27

Po naszym wyjściu do pracy czy szkoły - grzejnik automatycznie obniży temperaturę w pomieszczeniu, a podniesie ją przed naszym powrotem do domu. Dodatkowo urządzenie potrafi samoczynnie obniżać temperaturę, gdy śpimy. Jak to działa?

Przykładowo: zaraz po naszym wyjściu z domu o godz. 7:00 grzejnik sam wyłącza się, obniżając temperaturę do 16,5 st.C. Zanim wrócimy - włącza się, aby odpowiednio nagrzać pomieszczenie. W momencie naszego powrotu o 17:00 temperatura wynosi 20 st.C. Gdy zapadnie noc i będziemy spać, grzejnik także obniży temperaturę - w celu oszczędności energii, jak i zdrowszego snu.

Jak to możliwe?

Grzejnik sam wie, kiedy obniżać i podwyższać temperaturę, dzięki inteligentnemu sterowaniu oraz czujnikom.

Czujnik ruchu. Za pomocą detektora ruchu urządzenie rozpoznaje czas obecności i nieobecności w mieszkaniu, a następnie zapamiętuje rytm naszego życia. Co tydzień dane te są weryfikowane i analizowane. Dzięki temu grzejnik włącza się przed powrotem użytkowników do domu, tak aby zapewnić komfortową temperaturę, gdy wrócą. Natomiast w czasie, gdy sensor nie wykryje ruchu, gdyż domownicy są w pracy lub szkole, temperatura jest obniżana, a my oszczędzamy na rachunkach za ogrzewanie.

Czujnik światła. Utrzymywanie tej samej temperatury w ciągu nocy, jaką mamy w ciągu dnia jest nieuzasadnione - zarówno z punktu widzenia zdrowia, jak i zużycia energii. Dlatego grzejniki wyposażono w detektory światła, dzięki którym samoczynnie obniżają temperaturę, gdy śpimy.

Gdy wrócimy wcześniej

Urządzenia potrafią planować nieobecność użytkowników, jednak umieją także dostosować się do nieprzewidzianych sytuacji - wbudowany sensor ruchu pozwala zarejestrować wcześniejszy powrót do domu. Dzięki temu szybko nagrzewa pomieszczenie po naszym powrocie.

Aż do 45% oszczędności

Dzięki inteligentnemu sterowaniu i czujnikom, możemy zaoszczędzić 45% kosztów ogrzewania elektrycznego. Przykładowo, dla domu o powierzchni 70 metrów kw., który został zbudowany pomiędzy 1975, a 1988 r., oszczędność w skali roku, w porównaniu do grzejnika konwekcyjnego, wyniesie 914 zł.

Aplikacja mobilna

Protokół radiowy umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Cozytouch, która pozwala na:

- rozbudowaną kontrolę parametrów pracy

- analizę zużycia energii i kosztów (kwot oszczędzonych na ogrzewaniu).

Dzięki aplikacji cały czas mamy możliwość wprowadzenia odpowiednich zmian i uniknięcia niepotrzebnych strat energii, gdy jesteśmy z dala od domu. Chodzi np. o sytuacje, gdy po wyjeździe na wakacje zapomnimy wyłączyć ogrzewanie czy musimy zostać dłużej w delegacji.

Dla wielu grzejników

Sterownik Cozytouch Pass łączy się szeregowo z danym urządzeniem lub grupą urządzeń. Może on obsłużyć do 15 urządzeń połączonych ze sobą w jednej strefie. Wówczas wszystkie urządzenia połączone ze sobą, w obiegu szeregowym lub równoległym, będą wykonywały te same polecenia - przesyłane za pośrednictwem sterownika. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także