PARTNER PORTALU
Oto kolejny kolor roku 2022: tym razem łagodny, szałwiowy odcień zieleni

Oto kolejny kolor roku 2022: tym razem łagodny, szałwiowy odcień zieleni

Autor: Justyna Łotowska
14 paź 2021 12:44

Kolorem roku 2022 marki Benjamin Moore został October Mist 1495! To łagodny, subtelny i delikatny odcień szałwii, stworzony do kreatywnych i stonowanych wnętrz. Jak wam się podoba?

Kolor Roku 2022 według marki Benjamin Moore, czyli October Mist to „delikatna szałwia” tworząca na ścianach bezpieczną przestrzeń do wyrażania siebie i swojej barwnej kreatywności.

Jak wytypowano kolor roku 2022 Benjamin Moore?

Co roku łowczynie trendów Benjamin Moore & Co. przeprowadzają analizę „barwnych nastrojów”. Ich główną misją jest wybór koloru roku - jednego spośród 3500 odcieni, który najpełniej oddaje nastrój chwili. Łowczynie trendów, na czele z Andreą Magno - Dyrektor działu „Color Marketing and Development”, prowadzą swoiste śledztwo, które swym zasięgiem obejmuje najsłynniejsze międzynarodowe wystawy i wydarzenia świata designu.

Jednak w tym roku, z powodu pandemii ilość możliwych podróży została nieco ograniczona.

- Musieliśmy być bardziej zwinni - wyjaśnia Andrea Magno, która, podobnie jak wielu z nas, znalazła odpowiednie sposoby na wirtualną współpracę ze swoim zespołem.

Fizyczne tablice do zestawiania moodbordów zostały wymienione na wirtualne; członkinie zespołu spędziły więcej czasu na samotnej kontemplacji, by wspólnie dzielić się swoimi odkryciami.

- Właściwie było to całkiem miłe ćwiczenie, bardziej proces skierowany do wewnątrz niż w latach poprzednich, w których skupiliśmy się na wpływach zewnętrznych. Ponieważ przestrzenie w naszych domach wciąż ewoluują, odkrywamy coraz więcej możliwości wyrażania naszej indywidualności i wykorzystywania siły koloru do projektowania otoczenia czy środowisk, które służą różnym funkcjom” – dodaje Andrea Magno.

Który spośród odcieni marki Benjamin Moore najlepiej odzwierciedlał nowo odkryte potrzeby?

„October Mist 1495”, delikatna, sympatyczna szałwiowa zieleń, która stanowi swego rodzaju „pomost” do innych kolorów.

- Jedna z członkiń zespołu przeprowadziła interesujące badanie florystyczne — wspomina Andrea Magno. W efekcie zielona łodyga kwiatu stała się łącznikiem, który spaja wszystkie inne odcienie.

Właśnie w taki sposób zachowuje się October Mist wraz z 13 innymi kolorami z palety Trendów Kolorów 2022 marki Benjamin Moore, która obejmuje zielną zieleń High Park 467, rozgrzany słońcem różowo-czerwony odcień Wild Flower 2090-40 oraz zwiewne, eteryczne odcienie, takie jak Steam AF-15, Morning Dew OC-140 oraz Natural Linen 966/CC-90.

Paleta Color Trends 2022 jest harmonijna, ale różnorodna, niezawodna, a jednak nieco kapryśna i medytacyjna. Jednocześnie eklektyczna - ilustruje nieskończoną liczbę kombinacji, które można stworzyć za pomocą zaledwie 14 kolorów:

Kolor roku 2022 - gdzie się sprawdzi?

Andrea Magno przewiduje, że bohater roku 2022 - October Mist 1495 będzie bardzo popularnym odcieniem z szerokim zakresem zastosowania.

Być może spowije swoim nieco ulotnym charakterem szafki kuchenne, tworząc efekt „retro” lub pomoże wywołać przytulny klimat w bardziej intymnych przestrzeniach jak sypialnia lub domowy kącik biurowy. October Mist idealnie wpisze się również w przestrzeniach łączących główne pomieszczenia – korytarzach, a nawet klatkach schodowych. Będzie stanowił tajemnicze przejście do sąsiedniego wnętrza.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także