×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przytulne wnętrze. Ciekawe pomysły na panele tapicerowane!

Przytulne wnętrze. Ciekawe pomysły na panele tapicerowane!

Autor: Ewa Kozioł
30 lis 2022 13:43

Panele tapicerowane to idealny sposób na dodanie wnętrzu przytulności. Można je stosować na ścianach w salonie, sypialni i pokoju dziecięcym. Dzięki różnym kształtom i kolorom panele pozwalają na stworzenie wielu ciekawych kompozycji. 


Panele ścienne Mollis są bardzo estetycznym rozwiązaniem, przeznaczonym do wykańczania ścian. Dawniej znane z ekskluzywnych wnętrz, najczęściej sypialni, gdzie pełniły rolę zagłówków. Obecnie nadal wykorzystywane są przy łóżkach, natomiast ich zastosowanie zdecydowanie wychodzi poza ściany sypialni. Dzięki dużej dostępności oraz szerokiemu wyborowi wzorów i kolorów, panele Mollis dopasowują się do każdej przestrzeni. Można je stosować w salonach, pokojach dziecięcych, garderobach czy przedpokojach. Dzięki różnym kształtom panele pozwalają na stworzenie wielu indywidualnych, ciekawych kompozycji. 

Fot. Castorama

Zastosowanie paneli tapicerowanych to nie tylko iluzja ocieplenia. Panele wykonane są z płyty MDF, gąbki o odpowiedniej gęstości oraz wysokiej jakości tkaniny, dzięki czemu stanowią dodatkową blokadę zimnego powietrza do wnętrza, dając efekt dodatkowej warstwy izolacyjnej. Co więcej, materiał jest dźwiękochłonny, dzięki czemu zapewnia izolację akustyczną. Panele redukują hałas o ponad 70%. 

Fot. Castorama

Montaż wymarzonej kompozycji można wykonać samodzielnie za pomocą kleju montażowego. Panele ścienne są dodatkowym zabezpieczeniem ściany, a zarazem są łatwe w czyszczeniu.

– Panele tapicerowane Mollis wykonane są z tkaniny hydrofobowej, która ma to do siebie, że możemy ją czyścić na sucho i na mokro. Jeżeli nie chcemy czyścić paneli, możemy je także po prostu odkurzać. Jest to tak proste, ponieważ zabrudzenia, które widzimy na tkaninie po pewnym czasie użytkowania – są jedynie na ich powierzchni, a nie dostają się do wnętrza panelu – tłumaczy Jakub Kłęczek, architekt i ekspert Castorama. 

Fot. Castorama

Popularne rozwiązania DIY są nie tylko proste w zastosowaniu, ale mogą być jednocześnie praktyczne i piękne. Niewielka i szybka zmiana w pomieszczeniu może nadać mu wyjątkowego charakteru, a zarazem w prosty sposób poprawić jego funkcjonalność. Szybka metamorfoza z zastosowaniem ściennych paneli tapicerowanych to pomysł idealnie skrojony na długie, jesienne popołudnia, a tym samym dobre przygotowanie na nadchodzące zimowe mrozy. We wnętrzu uzupełnionym przytulnymi tkaninami będzie jeszcze milej ogrzać się ciepłą herbatą z sokiem malinowym i goździkami.

Panele ścienne Mollis dostępne są w sieci sklepów Castorama.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także