×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Schody w polskich wnętrzach - poznaj aktualne trendy

Schody w polskich wnętrzach - poznaj aktualne trendy

Autor: A
Dodano: 01 paź 2019 09:09
Zaktualizowano: 01 paź 2019 14:14

2019 rok w polskich wnętrzach przybiera różne oblicza. Nadal spotkamy jednobarwny minimalizm czy stonowany styl skandynawski. Do głosu dochodzi także, wyrażony mnogością wzorów, struktur i kolorów maksymalizm. Jak we współczesnych domach prezentują się schody?

We współczesnych domach mocne i odważne rozwiązania kontrastują z bezpiecznymi i dobrze znanymi formami, wzorami czy kolorami. Pytanie, gdzie w tym wszystkim jest miejsce na schody wewnętrzne? Jaka jest ich rola w dzisiejszym domu? W końcu - jak prezentują się w polskich wnętrzach, które urządzono zgodnie z tegorocznymi trendami aranżacyjnymi? Sprawdź i zainspiruj się galerią zdjęć.

Duet z drewna i szkła, czyli styl minimalistyczny

Choć wielu projektantów zwiastowało koniec mody na minimalizm, wybory dokonywane przez Polaków urządzających swoje domy pokazały, że to nadal jeden z najbardziej lubianych i popularnych stylów.

Aranżując minimalistyczne wnętrze, kierujemy się zasadą: „mniej znaczy więcej”. Dlatego rozwiązaniem idealnym do tego typu przestrzeni są schody samonośne o ukrytej konstrukcji, w których ażurowe, pozbawione podstopnic drewniane stopnie montowane są bezpośrednio do ściany. Dla podkreślenia minimalistycznego charakteru wnętrza, takie schody warto wyposażyć w szklaną balustradę. 

Naturalna kompaktowość, czyli styl skandynawski

Drugim nurtem, który na dobre zadomowił się w naszych wnętrzach, jest styl skandynawski. Schody, które znajdują się w tak urządzonej przestrzeni wykorzystują drewno oraz białą i neutralną kolorystykę, aby manifestować miłość do niekrzykliwych, czerpanych z natury rozwiązań. Stają się newralgiczną częścią całości, współgrającą z każdym meblem i z każdym dodatkiem. 

Dom w fabryce, czyli styl industrialny

Uwielbienie naturalnych materiałów spowodowało wielki „come back” stylu industrialnego. Mimo że to aranżacja ciężka, przemysłowa, to umiejętne połączenie surowego metalu z ciepłym drewnem doskonale wypełnia nowoczesne apartamenty. Takie schody mogą równie dobrze prowadzić do strefy sypialnianej w domu jednorodzinnym, na antresolę luksusowego loftu, jak i do biura zarządu w części biurowej innowacyjnej fabryki.

Chic & Glamorous, czyli styl art deco

Luksus i elegancja mierzone najwyższą jakością materiałów oraz niecodziennymi rozwiązaniami, zarezerwowanymi wyłącznie dla wyjątkowych przestrzeni. To musi być powracający do łask styl art deco. Schody, które znajdują się w tym wnętrzu zasługują na miano dzieła sztuki, tak samo, jak wszystkie pozostałe elementy ubierające ekskluzywną przestrzeń. Biżuteryjny efekt zapewniają zarówno materiały, w szczególności metal i szkło, jak i forma schodów, która dla wzmocnienia efektu glamour może przybrać kształt wstęgi. 

Jeszcze więcej, czyli styl maksymalistyczny

Na koniec jeden z najważniejszych trendów tego roku, czyli styl maksymalistyczny. Idealny do domów, w których ma być dużo, ciekawie i kolorowo. Takie wnętrze buduje się z dbałością o każdy detal. Wszystko co się w nim znajduje ma swoją historię i odpowiada o życiu i osobowości domowników. Choćby dlatego przy projektowaniu maksymalistycznych schodów jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i zasobność portfela.

Wnętrza 2019 roku z jednej strony zaskakują tym, czego do tej pory nie znaliśmy, a z drugiej pozwalają cieszyć się bezpiecznymi i lubianymi rozwiązaniami. – Dziś, podczas aranżowania przestrzeni domowych coraz częściej chodzi nie tylko o trendy, ale przede wszystkim o dobrą zabawę. Dzięki temu kreowane przestrzenie są unikatowe i odwołują do własnych, autentycznych emocji – podsumowuje Andrzej Zbąski, ekspert Rintal Polska.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także