PARTNER PORTALU
Słodki pokój 4-letniej dziewczynki. Zobacz gotowy projekt!

Słodki pokój 4-letniej dziewczynki. Zobacz gotowy projekt!

Autor: Rafał Konopka
23 maj 2016 10:30

Wystrój pokoju 4-letniej Mileny jest dowodem na to, że dziecięce wnętrza nie muszą oznaczać ferii barw i dużej ilości pstrokatych dodatków. Pokój jest subtelny i elegancki, ale udało się stworzyć w nim radosny, dziecięcy klimat.

Autorem projektu jest Agnieszka Ściagała Kitajewska z Pracowni Projektowej MANO Architekci, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. 

Gospodarzem pokoju jest 4-letnia Milena, którą architektka i rodzice dziewczynki zaprosili do udziału w jego projektowaniu. Pokój miał się stać jej osobistym królestwem, w którym będzie mogła komfortowo bawić się , odpoczywać i uczyć. Decydujący głos należał jednak do architekt wnętrz Agnieszki Ścigała Kitajewskiej z Pracowni Projektowej MANO Architekci. „Rodzice obdarzyli mnie dużym kredytem zaufania i swobodą projektową. Prosili jedynie, żeby pokój nie był zbyt cukierkowy. Zależało im również, aby aranżacja była uniwersalna i elegancka, ponieważ pokój ma służyć dziewczynce przez najbliższe kilka lat”. 

W swoim projekcie architektka znalazła złoty środek pomiędzy bajkową wizją małej Milenki, a bardziej pragmatycznymi oczekiwaniami jej rodziców. W sferze kolorystyki Agnieszka Ścigała Kitajewska postawiła na delikatne, pastelowe odcienie różu i bieli. Kluczową rolę odgrywa pudrowy róż Positively Radiant P5080-24 z palety kanadyjskiej marki Para Paints. Architektka zrezygnowała z intensywnych, nasyconych odcieni, które mogły się stosunkowo szybko znudzić. Jednolite kolorystycznie ściany przełamane zostały poprzez dekoracyjne akcenty – tapetę w romby oraz wybrane osobiście przez Milenkę naklejki ścienne z motywem ptaszków. Wnętrze ociepla dębowa podłoga z kolekcji Classic marki Nobifloor (zakupiona w salonie z wyposażeniem wnętrz Dekorian).

Uzupełnieniem parkietu jest dywan z bardzo miękkiej wykładziny marki Epic Carpets dedykowanej do pokoi dziecięcych, który ze względu na swoje właściwości idealnie sprawdzi się w pokojach małych alergików (kolekcja Hipi). Bardzo efektownie prezentują się wysokie, białe listwy przypodłogowe Orac (dostępne w salonie Dekorian), który bardzo dobrze korespondują z stylowymi mebelkami TomMebel. Zwieńczeniem aranżacji są dekoracje, które architektka wybierała wspólnie z mamą dziewczynki. „Zdecydowałyśmy się na jeden motyw dekoracyjny obecny m.in. na poduszkach, pościeli, abażurze lampek czy pufie. Najbardziej do gustu przypadła nam kolekcja „Bajkowy Las” marki Lamps&Co.”

Źródło: Dekorian

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także