PARTNER PORTALU
Szkło ornamentowe - poznaj możliwości aranżacyjne

Szkło ornamentowe - poznaj możliwości aranżacyjne

Autor: Anna Usakiewicz
13 cze 2019 15:08

Szukasz sposobu na podkreślenie charakteru swoich przestrzeni? Odpowiedzią jest szkło ornamentowe. Daje ono ogromne możliwości aranżacyjne, świetnie komponując się z innymi tworzywami jak stal czy drewno.

Dzięki bogactwu wzorów, kolorów i opcji uzyskania różnych grubości tafli potrafi sprostać wielu, nawet najbardziej nietypowym, wnętrzarskim pomysłom.

Wzory zaklęte w szklanych płaszczyznach znamy nie od dziś, ale teraz nowoczesna obróbka szkła sprawiła, że materiał ten stał się jeszcze piękniejszy i można wykorzystywać go na wiele sposobów w różnych punktach mieszkań, biur czy przestrzeni użytkowej. Dzięki hartowaniu i laminowaniu znacznie zwiększyła się wytrzymałość szkła. Służy więc ono jako budulec ścianek działowych, podestów, drzwi, balustrad czy kabin prysznicowych. Dobrze sprawdza się również w przeszkleniach mebli, okien czy barierek. Szkło ornamentowe stało się nie tylko estetyczne, ale także bezpieczne.

Kultowe klasyki

Moda nieustannie zatacza koła. Wszyscy wiemy, że to, co było mocnym trendem wczoraj, za jakiś czas wróci, być może nawet ze zdwojoną siłą. Niektóre z bardzo popularnych kiedyś deseni szkła znów są w cenie, zajmują nawet przestrzenie, w których nie pojawiały się dawniej. Bogaty wybór szkieł ornamentowych można znaleźć w ofercie marki Saint-Gobain Building Glass Polska. W kolekcji Vintage i Modern znajdują się wzory, które powstały nawet w latach 60. Moresco czy Arena C na pewno wielu kojarzy choćby ze szkleń drzwi, do których były często używane. Teraz można je zastosować na przykład do aranżacji w stylu Vintage. W tej właśnie kolekcji można znaleźć znacznie więcej klasycznych ornamentów, które pasują do wnętrz urządzonych w tradycyjnym stylu, ale też zadziwiająco dobrze współgrają z nowoczesnymi przestrzeniami. Styl Modern to z kolei zbiór nowatorskich, geometrycznych wzorów, które nigdy się nie starzeją.

Zdecydowane wzory

Szkło ornamentowe pozwala dozować stopień prywatności. W zależności od tego, ile chcemy pokazać, możemy zastosować szkło bardziej lub mniej przezierne. Stopień przejrzystości szyby uzależniony jest od naniesionego wzoru, koloru materiału i ewentualnej dodatkowej obróbki. Wzory z kolekcji Classic pozwalają skutecznie odgrodzić daną przestrzeń, są intensywne i doskonale chronią przed niepożądanymi spojrzeniami.

Bogata stylistyka i wyrafinowane faktury szkieł ornamentowych dobrze sprawdzają się także na przykład jako blaty stołów, drzwi szafek czy element drzwi łazienkowych. Nowoczesne, modne wzornictwo o geometrycznych kształtach odkrywa kolekcja Masterglass, pełna geometrycznie skomponowanych, wyrazistych deseni. Cała seria, która powstała na początku XX wieku, pozwala na uzyskanie efektu dyskretnej prywatności i delikatnie rozprasza światło.

Potrzebujący wyraźnej, intensywnej bariery mogą wykorzystać szkło zbrojone z serii Industrial. Te znane kiedyś ze szkół czy klatek schodowych wzory to idealny przykład „klasyki na nowo”. Łączą w sobie cechy oryginalnych ozdób z bezpieczeństwem użytkowania. Świetnie sprawdzają się w pubach czy restauracjach, ale też idealnie wpisują w przestrzeń loftów. Nadają wnętrzu energiczny, ożywczy i awangardowy charakter.

Wydzielenie przestrzeni, nadanie jej perspektywy przy jednoczesnym jej rozświetleniu. Taki efekt otrzymujemy stosując szkło ornamentowe – piękny, ponadczasowy i wygodny w użytkowaniu materiał.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także