×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Trendy 2023. Wnętrze w stylu Dark Elegance. To będzie modne!

Trendy 2023. Wnętrze w stylu Dark Elegance. To będzie modne!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
23 gru 2022 11:20

Trend Dark Elegance to zdecydowana odpowiedź na jasne, minimalistyczne wnętrza. Tu niepodzielnie rządzą głębokie barwy, luksusowe materiały i przyciągające uwagę detale.

  • Dark Elegance stawia na maksymalizm, bez zbędnej przesady czy rażącego w oczy przepychu. To wyszukana elegancja, dobry smak i ponadczasowy szyk.
  • Bazę aranżacyjną stylu Dark Elegance jest zdecydowana kolorystyka. Ciemny granat, butelkowa zieleń, bordo i czerń to barwy, które dodają wnętrzom tak pożądanej głębi.
  • Zabudowy meblowe w tym trendzie przyciągają uwagę nie tylko ciemną kolorystyką, ale też ciekawym zestawieniem struktur drewna czy kamienia i oczywiście szklanych elementów.

Miłośnicy wyrafinowanej elegancji oraz luksusu z pewnością pokochają wnętrza w stylu Dark Elegance. Ten nowy, gorący trend powstał w odpowiedzi na wszechobecne jasne aranżacje, utrzymane w stylu minimalistycznym czy skandynawskim, gdzie dominują biel, szarości i drewno w jasnym wybarwieniu. Połączone z prostotą, wręcz ascetycznością, w konsekwencji kojarzą się z monotonią i brakiem oryginalności. Dark Elegance stanowi całkowite ich przeciwieństwo. Stawia na maksymalizm, bez zbędnej przesady czy rażącego w oczy przepychu. To wyszukana elegancja, dobry smak i ponadczasowy szyk.

Fot. Komandor

Ciemne kolory, naturalne materiały, szklane tafle

Bazę aranżacyjną stanowi tu zdecydowana kolorystyka. Ciemny granat, butelkowa zieleń, bordo i oczywiście czerń to barwy, które dodają wnętrzom tak pożądanej głębi. Wchodzą one w mariaż z naturalnymi materiałami (oczywiście w ciemnej tonacji) oraz strukturami, które wiernie oddają ich niepowtarzalny rysunek. Ciemne nie znaczą przy tym mroczne i ponure. Wręcz przeciwnie, to trend, który niczym artysta świetnie manipuluje światłem i cieniem, tworząc niepowtarzalne sceny świetlne. Stąd we wnętrzach urządzonych w stylu Dark Elegance nie może zabraknąć szklanych tafli. Stolik kawowy ze szklanym blatem, czy przeszklenia we frontach mebli pięknie odbijają światło, prowadząc subtelną grę z całą aranżacją.

Fot. Komandor

Zabudowy meblowe z ciekawym zestawieniem struktur drewna i kamienia

Podobną rolę pełni tu wyposażenie. Wygodne, dostojne w wyglądzie kanapy, na których dumnie prezentują się zdobne welurowe poduszki, unikatowe meble i zabudowy z efektownymi przeszkleniami i strukturalnymi frontami oraz zdobne detale – wszystko to buduje dostojny, lecz nie wymuszony nastrój. Te ostanie – koniecznie w kolorze złota, srebra lub mosiądzu, pięknie odbijają światło, nadając ciemnym wnętrzom pożądanego blasku i szyku. Umiejętnie zestawiane tworzą zupełnie nową jakość we wnętrzach w stylu Dark Elegance.

– Dark Elegance to styl aranżacyjny dla tych, którzy od wystroju wnętrz wymagają więcej. Dlatego zwykłe meble tu nie wystarczą. Powinny one łączyć to, co z pozoru niemożliwe, oddając tym samym ducha miejsca, jego klasę, wnosząc powiew luksusu. Stąd zabudowy meblowe w tym trendzie przyciągają uwagę nie tylko ciemną kolorystyką, ale też ciekawym zestawieniem struktur drewna czy kamienia i oczywiście szklanych elementów. Zaskakują formą, grą świateł, eksponując przy tym starannie dobrane dodatki, a jednocześnie ukrywając to, co ma pozostać poza zasięgiem wzorku. W takich wnętrzach kolor roku 2023 Viva Magenta z pewnością znajdzie dla siebie idealne miejsce –  wyjaśnia Katarzyna Drabik, ekspertka marki Komandor.

Co wyróżnia styl Dark Elegance?

• Zdecydowane, ciemne kolory, jak granat, bordo, butelkowa zieleń i czerń.
• Naturalne materiały w ciemnych wybarwieniach.
• Struktury naśladujące rysunek drewna czy kamienia.
• Szklane elementy wyposażenia jak blaty stolików, fronty mebli.
• Wyraziste, nietypowe zestawienia struktur i materiałów.
• Dekoracje w kolorze złota, srebra i mosiądzu.
• Liczne dodatki umiejętnie eksponowane we wnętrzu.
• Mięsiste tkaniny, naturalne skóry, zdobne dywany.
• Gra świateł, która doświetla pomieszczenie i buduje nastrój.
• Meble o charakterystycznych, ciężkich bryłach.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także