PARTNER PORTALU
Wybieramy drzwi - przeszklenia rozjaśnią wnętrze

Wybieramy drzwi - przeszklenia rozjaśnią wnętrze

Autor: Anna Usakiewicz
12 gru 2017 11:07

Drzwi z przeszkleniami mogą wydobyć i podkreślić atuty wnętrza, dodać mu lekkości i optycznie powiększyć, jednocześnie je rozjaśniając.

Oprócz walorów estetycznych pełnią również istotną praktyczną funkcję – umożliwiają przepływ światła do sąsiednich pomieszczeń. 

Podwójne skrzydła z dużym przeszkleniem będą elegancką i praktyczną ozdobą pomieszczenia, która optycznie je powiększy. Otaczająca ich lekką formę podwyższona ościeżnica  zapewni dodatkowy, wyraźny akcent w wystroju, nadając całości wysmakowanego stylu. Będą one doskonałym wyborem zwłaszcza w sytuacji, gdy chcemy wydzielić domowe strefy. Tafla matowego szkła subtelnie oddzieli kuchnię od salonu, nie zabierając przy tym światła, które swobodnie przedostanie się przez niemalże całkowicie przeszklone drzwi.

Wzór przeszkleń na całej długości skrzydła może być eleganckim dopełnieniem wnętrza salonu. Gęsto ułożone szyby rozjaśniają pomieszczenie urządzone w kolorach beżu i brązu, tworząc harmonijne tło dla naturalnych dodatków w postaci drewna czy skór.

Minimalistyczne akcenty w formie przeszkleń idealnie sprawdzą się też w sypialni, zapewniając warunki sprzyjające komfortowemu wypoczynkowi. Wąskie, szklane elementy na drzwiach dodadzą niewielkim wnętrzom delikatności i lekkości, będąc jednocześnie jednym z motywów dekoracyjnych. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem może być też łączenie kilku modeli skrzydeł z tej samej kolekcji: drzwi utrzymane w spójnej kolorystyce można delikatnie odróżnić stopniem przeszklenia. Sprawdzi się to np. w przypadku zestawienia modelu z szybkami z nieco pełniejszymi skrzydłami łazienkowymi. Zapewnią one więcej intymności i nie zburzą koncepcji wystroju sypialni.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także