
Zobacz 5 pięknie urządzonych mieszkań z duszą! Te wnętrza są świetne!
Kochasz wnętrza z duszą, sztukaterie, klasyczny styl niczym z paryskiej kamienicy, biel, zieleń i kolory ziemi? Zobacz jak swoje mieszkania w takim stylu urządzili inni! Przedstawiamy pięć ponadczasowych projektów mieszkań z duszą!

Wnętrze w stylu klasycznym to prawdziwy hit aranżacji wnętrz. Skąd jego popularność? Jest ponadczasowy, pięknie odpowiada na zainteresowanie przeszłością i stylistykę vintage, a poza tym sprawdzi się nawet na małym metrażu. Nie musisz mieć mieszkania w kamienicy, by urządzić wnętrze w takim stylu. Zobaczcie 5 mieszkań, którymi warto się inspirować!
Mieszkanie łączące klasykę i nowoczesność
Mieszkanie w stanie deweloperskim zostało urządzone w stylu łączącym klasykę i nowoczesność. Architekci ze studia Projektyw zaprojektowali salon z kuchnią, przedpokój oraz łazienkę. W salonie, połączonym z jadalnią i kuchnią, uwagę zwraca przede wszystkim granatowa kanapa, która miała być mocnym elementem we wnętrzu, kontrastującym z bardzo jasnymi ścianami. W jadalni znalazł się okrągły czarny stół w klasycznym stylu i drewniane krzesła - patyczaki, także w czarnym kolorze. Nad stołem znalazła się piękna lampa-kapelusz. Aneks kuchenny w kształcie litery U zaprojektowano w uniwersalnej jasnej kolorystyce, z modnymi patchworkowymi płytkami na podłodze.
Garsoniera architektki wnętrz
Mieszkanie architekt Anny Koszeli odzwierciedla artystyczną duszę właścicielki. Jest wyraziste, wypełnione sztuką i pamiątkami z podróży. Ściany zdobią prace zaprzyjaźnionych z Anną artystek: Poli Esther i Elżbiety Herbst. Anna zdecydowała się na kupno mieszkania z duszą. Zachowane elementy występują tu razem z nowoczesnym designem, tworząc eklektyczną mieszankę.
Stary parkiet został wycyklinowany i pokryty olejem w kolorze ciemnego brązu. W sercu salonu znalazła się XIX-wieczna sofa obita współczesną tkaniną w kolorze ciemnej zieleni oraz wykonany na zamówienie stolik z marmuru. Świadkami poprzedniej epoki są także żeliwne grzejniki oraz stary kuchenny stół. Charakter miejsca podkreśla dopracowana gipsowa sztukateria. Dopełnieniem całości są drewniane shuttersy.
Mieszkanie w zabytkowej warszawskiej kamienicy
Apartament Mokotowska Chic o powierzchni 170 m2 znajduje się w zabytkowej kamienicy w centrum Warszawy. Zaprojektowany przez Mariana Lalewicza, a zbudowany w latach 1924-1927 obiekt wpisany jest do krajowego rejestru zabytków, a zatem wszystkie prace budowlane w nim prowadzone musiały być nadzorowane przez konserwatora zabytków.
Za projektem stoją Monika i Adam Bronikowscy, współwłaściciele HOLA Design. Tematem projektu była idea „ton w ton”, czyli uzyskanie harmonijnego wyglądu przestrzeni, bez wprowadzania wielu kontrastów. Projektantom zależało na wrażeniu ponadczasowości i uniknięciu przytłoczenia wnętrza nadmierną ilością mebli i dekoracji.
Modernistyczne mieszkanie w paryskim stylu
Architekt Edward Eber zaprojektował warszawską kamienicę przy ul. Noakowskiego 16 w modernistycznym stylu. I takie jest też wnętrze jednego z apartamentów mieszczących się w siedmio-kondygnacyjnym gmachu z 1913 r. Architekt wnętrz Monika Goszcz z pracowni Goszczdesign na 105 m² stworzyła przestrzeń w eleganckim paryskim stylu. Ponadczasowa biel i czerń to idealne tło dla dzieł sztuki, mebli-ikon designu oraz sztukaterii. Wnętrze apartamentu miało być zatem wyjątkowe, łączące przeszłość z teraźniejszością, ale jednocześnie funkcjonalne i komfortowe. Niepowtarzalny klimat całości dodają zjawiskowe łuki w przejściach z holu do salonu oraz z salonu do kuchni – architektka ukryła w nich stalowe konstrukcje i podciągi.
80-metrowy loft w starej kamienicy we Wrocławiu
Wnętrze ostatniego prezentowanego mieszkania znajdującego się w centrum Wrocławia w poprzemysłowej ceglanej kamienicy to projekt Katarzyny Kacik i Aleksandry Poprawy z wrocławskiej pracowni houm. 80-metrowy loft to duża i otwarta przestrzeń dla młodego małżeństwa. Klimat wnętrza przenosi mieszkańców do eleganckiej, jasnej kamienicy. Dodatki w różnych kolorach brązu w postaci m.in. foteli, podłóg, zastosowane w najniższym poziomie stanowią bazę gradacji kolorystycznej – stąd całość wydaje się być delikatna i „lekka” - tak o projekcie mówią jego autorki, Katarzyna Kacik i Aleksandra Poprawa. Ogromną rolę odgrywa tu kontrast pomiędzy sztukateriami, a pomalowaną na biało surową cegłą na ścianie.