PARTNER PORTALU
55-metrowe wnętrze dla pary. Świetny projekt z Gdańska!

55-metrowe wnętrze dla pary. Świetny projekt z Gdańska!

Autor: Justyna Łotowska
01 cze 2021 12:26

55-metrowe mieszkanie dla pary ma ciekawe, bo ciemne, ale ciepłe i przytulne kolory. Za projekt wnętrza odpowiadały architektki z pracowni make Architekci, Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk.

Mieszkanie dla pary, o metrażu 55 m2, znajduje się w gdańskiej dzielnicy Morena.  Składa się z części dziennej, w której mieści się salon z aneksem kuchennym, sypialni, łazienki oraz domowego biura. Projektem zajęły się architektki z trójmiejskiej pracowni make Architekci.

-  Inwestorom bardzo zależało na utrzymaniu industrialnego klimatu we wnętrzu, gdyż zdecydowanie najlepiej czują się w ciemnych, ale ciepłych wnętrzach. Dlatego całość została oparta na monochromatycznej palecie barw, z przewagą czerni i szarości oraz przełamana dużą ilością drewna - mówią Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk.

Surowy klimat wnętrza podkreślają betonowe oraz czarne metalowe akcenty, a ciepła dodają żółte dodatki.

Inwestorzy bardzo dużo pracują z domu, więc ważna była aranżacja biura.

- W pokoju biurowym oprócz dużego regału zmieściły się dwa biurka, nad którymi zaprojektowaliśmy ścianę pokrytą korkiem – do codziennego użytku w pracy. Inwestorzy posiadają cudownego kota i ważne dla nich było, aby ukryć kuwetę. Zaprojektowana została we wnętrzu szafy gospodarczej w przedpokoju, a kot ma do niej wejście poprzez drzwi z klapką wykonane w drzwiach owej szafy. Dzięki temu w mieszkaniu nie ma bałaganu oraz nieprzyjemnego zapachu - dodają architektki. 

Projekt: Katarzyna Huszcza-Osińska i Emilia Gruźlewska-Sawczuk, make Architekci
Zdjęcia: Hanna Połczyńska, Kroniki Studio

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także