Dyfuzor ultradźwiękowy - zalety zastosowania

Dyfuzor ultradźwiękowy - zalety zastosowania

Autor: Artykuł promocyjny notino.pl
27 sty 2022 12:43

Zwykłe wkłady zapachowe szybko się kończą. Ponadto mają zdolność rozpylania zapachu, ale nie nawilżania powietrza. Dyfuzor ultradźwiękowy to urządzenie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Zachwyca zarówno pod względem designu, który jest bardzo różnorodny, jak i wszechstronnego zastosowania. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego wyjątkowego urządzenia i jego zalet.

Dyfuzor ultradźwiękowy - jak działa? 

Bezgłośny dyfuzor ultradźwiękowy działa w oparciu o technologię tworzenia pary wodnej przy użyciu fal ultradźwiękowych, czyli tych niesłyszalnych dla człowieka. Wystarczy napełnić zbiornik dyfuzora i dodać kilka kropel ulubionego olejku, a następnie zamknąć pokrywę, podłączyć urządzenie do sieci i włączyć. Wnętrza bardzo często są przesuszone, zwłaszcza w okresie grzewczym, dlatego zastosowanie dyfuzora ultradźwiękowego jest zasadne zarówno w mieszkaniach, jak i przestrzeniach biurowych.     

Dyfuzor ultradźwiękowy w chromoterapii 

Chromoterapia opiera się na poglądzie, że kolory wpływają na nasz nastrój, ale i emocje. Zatem odpowiednio dobrane barwy mogą koić nasze zmysły i relaksować albo pobudzać i dodawać energii. Chromoterapia opiera się na tym, że każda barwa emitują inną częstotliwość drgań i tak samo jest z komórkami ludzkiego ciała. Częstotliwość jest stała, a gdy chorujemy ulega zakłóceniom. Odpowiednie kolory mogą pomóc wrócić do stanu równowagi i taka terapia wspomaga leczenie konwencjonalne. Jej częścią może być dyfuzor ultradźwiękowy wyposażony w oświetlenie LED, którym można sterować. Zatem w trakcie pracy urządzenia i emitowania pary z olejkami eterycznymi zmieniają się także kolory w odpowiednim, ustalonym rytmie. Można wybierać barwy i tym samym oddziaływać na nastrój. Wiadomo, że kolor niebieski uspokaja i obniża ciśnienie krwi, a zbliżone działanie na układ nerwowy ma kolor zielony. Z kolei czerwony znacząco pobudza i dodaje adrenaliny. Takie kolory można ustawiać w nowoczesnych dyfuzorach ultradźwiękowych.      

Dlaczego warto sięgnąć po dyfuzor ultradźwiękowy?  

Jest wiele powodów dlaczego dyfuzor ultradźwiękowy, to urządzenie, w które warto zainwestować. Świetnie pasuje do nowocześnie urządzonych wnętrz, bo taki też ma design. Można wręcz nazwać go futurystycznym. Firmy produkujące tego rodzaju urządzenia prześcigają się w oryginalnych formach takich jak pąk kwiatu lotosu, piramida czy kropla wody. Dyfuzory mogą mieć szklaną powierzchnię. Są też i te wykonane z tworzywa i wyposażone w subtelne liniowe oświetlenie LED. Taki element we wnętrzu wygląda niczym dzieło nowoczesnej sztuki użytkowej. Jednak design to nie jest główna zaleta dyfuzora ultradźwiękowego. Dzięki niemu można pozbyć się z powietrza kurzu i alergenów. Nie każdy wie, że olejki eteryczne mają zdolność ich przechwytywania i neutralizacji. Dużym atutem jest możliwość zastosowania różnorodnych olejków eterycznych, z których każdy ma określone właściwości w aromaterapii. Olejek z drzewa herbacianego ma np. działanie uspokajające nawet w sytuacji szoku i silnego zdenerwowania. Warto również postawić na olejek eukaliptusowy, który działą antydepresyjne i poprawia nastrój. Co ciekawe przeciwdziała także PMS, czyli zespołowi napięcia przedmiesiączkowego. Nawilżanie w połączeniu z aromaterapią i chromoterapią to wystarczające powody, by sięgnąć po to innowacyjne urządzenie i wkomponować je w aranżację swojego salonu czy też sypialni. W końcu bezgłośna praca w żaden sposób nie zakłóci snu domowników. Na pewno w sypialni warto wybrać do dyfuzora ultradźwiękowego olejek lawendowy, który ma działanie uspokajające, odprężające i ułatwiające zasypianie.               

Komentarze

Zaloguj się