PARTNER PORTALU
Jesienny wygląd wnętrz w trzech krokach

Jesienny wygląd wnętrz w trzech krokach

Materiał Partnera Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę RuckZuck
11 wrz 2020 13:26

Spadek temperatur, wcześnie zapadający zmrok, częste deszcze – we wrześniu aura za oknem się zmienia, a to sprawia, że tracimy energię i dobry nastrój. Jak nie dać się jesiennej chandrze? Nasza propozycja: dostrzegając, że jesień kryje w sobie wiele uroku i eksponując jej atuty we wnętrzu.

– Jesienią żegnamy wakacje oraz związane z nimi poczucie beztroski, a to może wywołać pogorszenie samopoczucia i nostalgię. Pamiętajmy jednak, że ta pora roku jest również pod wieloma względami wyjątkowa. To czas, w którym drzewa przybierają barwną szatę, plony dojrzewają, a spacerom towarzyszy grzybobranie. Warto korzystać z tych walorów i przekładać je również na pole aranżacji wnętrz. Nasz dom powinien nabrać szczególnej przytulności i rodzinnego ciepła – mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, .

Krok 1: moc jesiennych kolorów

Urządzając dom jesienią, intuicyjnie sięgamy po szare tonacje. To błąd. Ta pora roku jest pełna żywych odcieni – rudości, żółcieni, czerwieni – i to właśnie one powinny odgrywać we wnętrzu pierwszoplanową rolę. Dzięki temu po powrocie do domu nie będziemy przebywać w ponurym otoczeniu, ale poczujemy w nim pozytywną energię, a to wpłynie na nasz humor i nastawienie do życia.

Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy wymienić wszystkie elementy wyposażenia – metamorfozę można przeprowadzić znacznie niższym kosztem. Skupmy się przede wszystkim na tekstyliach, których zazwyczaj w letniej aranżacji jest mniej. Teraz nie powinniśmy ich żałować: na kanapie ułóżmy puszyste poduszki, na podłodze miękki dywan, na łóżku ciepłą narzutę, a w oknach grubsze zasłony. Niech te komponenty przybiorą barwy jesieni, a wnętrze zyska dzięki temu zupełnie inny wyraz. Nie zapomnijmy też o kocu, którym otulimy się w chłodne wieczory.

Krok 2: gra światłem

Przytulności nadają wnętrzu nie tylko kolory i tekstylia, ale również źródła światła. Jesienią jedna lampa sufitowa to zdecydowanie za mało. Przy ulubionym fotelu ustawmy lampę stojącą, na parapecie ułóżmy girlandę świetlną cotton balls, a na podłodze umieśćmy latarenki ze świecami. Wnętrze stanie się dzięki temu klimatyczne, sprawiając, że z przyjemnością będziemy spędzać w nim czas.

Krok 3: własnoręczne dekoracje

Wspólne dekorowanie domu to frajda dla całej rodziny. Jest to tym łatwiejsze, jeśli mamy do dyspozycji dobrodziejstwa natury – a jesienią jest ona szczególnie hojna. Świetnymi materiałami zdobniczymi są kasztany, żołędzie i jarzębina. Możemy umieścić je w przezroczystym pojemniku, do którego następnie włożymy świeczkę typu tealight lub zawiesić na gałązkach umieszczonych w wazonie (jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy, wykonując wazon z dyni). Dobrym pomysłem jest też przygotowanie z ususzonych kwiatów, ziół i owoców potpourii – wystarczy dodać kilka kropel olejku eterycznego i wyłożyć kompozycję na szklany półmisek. Dzięki tego rodzaju dekoracjom nadamy przestrzeni indywidualny, przyjazny charakter.

Opracowanie: firma 

RuckZuck to profesjonalny , który oferuje najszerszy na rynku wybór podłóg laminowanych, drzwi wewnętrznych oraz materiałów wykończeniowych. Decyzję o zakupie odpowiednich modeli i wzorów ułatwiają fachowe porady pracowników.  W ramach kompleksowej obsługi klienta, punkty RuckZuck proponują również transport oraz montaż zakupionych produktów.

Komentarze

Zaloguj się