Najciekawsze wnętrza roku. Konkurs Pfleiderer rozstrzygnięty!

Najciekawsze wnętrza roku. Konkurs Pfleiderer rozstrzygnięty!

Materiał Partnera Autor: Artykuł dostarczony przez firmę Pfleiderer
18 marz 2022 10:44

II edycja konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer po raz kolejny pozwoliła wyłonić wyjątkowo ciekawe projekty wnętrzarskie – nie tylko te mieszkalne, ale również w obrębie przestrzeni publicznych. Kto zwyciężył w tym roku? Wybór nie był prosty, bowiem napłynęło wiele interesujących zgłoszeń. Ostatecznie jury wyłoniło trzech zwycięzców oraz przyznało aż osiem wyróżnień, w tym jedną nagrodę specjalną.

Organizowany przez firmę Pfleiderer konkurs ma na celu wyłonienie najciekawszych, w pełni ukończonych realizacji w branży wykończenia wnętrz oraz meblarskiej, jak również tych w fazie projektowej, w których zastosowano produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. To doskonała okazja do zaprezentowania i promowania swoich prac, szczególnie, że na bazie dekorów z kolekcji Mood Stories można stworzyć naprawdę imponujące projekty wnętrz. Do tej edycji konkursu napłynęło wiele zgłoszeń. Wybór laureatów nie był więc prosty.

And the winner is…

Pierwsze miejsce zdobył projekt Filipa Wiekiery z pracowni Wiekiera Architekci, który zaproponował niezwykle kreatywną przestrzeń wspólną, dedykowaną uczniom we wnętrzu Szkoły Podstawowej w Pleszewie. Projekt zdobył główną nagrodę w kategorii Budynki edukacji zbiorowej. W projekcie wykorzystano płyty laminowane z aż czterema dekorami z kolekcji Mood Stories – Żurawina (U17019), Czarny Grafit (U12007), Sherwood Jasny (R20167) oraz Biel Arktyczna (U11027). Wybrane dekory pozwoliły stworzyć kolorową, ale jednocześnie bardzo jasną i świetlistą przestrzeń, która sprzyja kreatywnemu spędzaniu czasu podczas przerw w szkole. Drugie i trzecie miejsce przyznano w kategorii Wnętrza Mieszkalne. Matylda Kurkiewicz z Pama Studio zajęła drugie miejsce za projekt Olimpia Port, w którym wykorzystała trzy dekory z kolekcji Mood Stories – jeden na płycie laminowanej, a dwa na laminatach HPL. Do swojego projektu laureatka wybrała dekory - Salsa (U16166), Biel Arktyczna (U11027) i Trufel (U16000), które zastosowanie znalazły w obszarze całego wnętrza, zarówno w przestrzeni dziennej, jak i sypialni oraz łazience. Na ich kanwie powstał nowoczesny i spójny kolorystycznie projekt wnętrza – ciepły, ale jednocześnie bardzo stylowy. Nagroda za trzecie miejsce trafiła do Henryka Struskiego z pracowni 8486 Architekci. Zaprojektował on ultranowoczesne wnętrze domu jednorodzinnego, w którym główną rolę odgrywa dekor Labrador (U19008). Uspakajająca zieleń dekoru spaja wnętrze z tym, co otacza dom na zewnątrz, nadając jednocześnie przestrzeni mieszkalnej klimat sprzyjający odpoczywaniu.

Moc wyróżnień

Wyłonienie wyłącznie trzech laureatów, przy tak dużej liczbie zgłoszeń byłoby niemalże niemożliwe, dlatego jury postanowiło przyznać również wyróżnienia w każdej z kategorii, do której można było zgłaszać swoje projekty w ramach konkursu. I tak, wyróżnienie w kategorii Budynki edukacji zbiorowej, za projekt wnętrza pokoju nauczycielskiego w SP nr 10 w Kaliszu, trafiło w ręce Filipa Wiekiery z pracowni Wiekiera Architekci, który tym samym został doceniony dwukrotnie w konkursie Wnętrze Roku Pfleiderer.  W kategorii Opieka zdrowotna doceniona została Beata Mirowska za koncepcję recepcji w gabinecie stomatologicznym. Kolejną kategorią były wnętrza HoReCa, gdzie wyróżnienie przyznano Wiktorii Kozłowskiej za koncepcję kawiarni CafeOasis. Niełatwym wyborem było przyznanie wyróżnienia w kategorii Obiekty w fazie projektowej, bowiem napłynęło tu wiele ciekawych projektów. Ostatecznie wyróżnienie przyznano Justynie Hys za projekt stylowego mieszkania w Gdyni o nazwie - mieszkanie dla surferów. W kategorii Wnętrza biurowe wyróżniona została Agnieszka Lipień za Projekt Darco, obejmujący realizację holu recepcyjnego, salki spotkań i biura kadr. Fantastyczna propozycja minimalistycznego wnętrza inspirowanego naturą, projektu Oktawii Rusin z O.S.A Design została wyróżniona w kategorii Wnętrza hotelowe. Największym wyzwaniem było jednak przyznanie wyróżnienia w kategorii Wnętrza mieszkalne, bowiem to właśnie tutaj napłynęło najwięcej projektów. Jury wybrało projekt „Miedziana” Matyldy Kurkiewicz reprezentującej MQ Wnętrza.

W tegorocznej edycji konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer przyznano również nagrodę specjalną za obiekt, w którym zastosowano dekory z dedykowanych Mood’ów z kolekcji Mood Stories, a więc wykorzystanie gotowych propozycji zestawień dekorów, pozwalających stworzyć we wnętrzu określony nastrój. Ciekawego wyboru dokonała nagrodzona Ewa Krawczyk z Pracowni Projektowej Anders DesinE, zestawiając w projekcie sypialni i gabinetu w mieszkaniu nad zalewem, rustykalny dekor Swiss Elm (R37009) oraz głęboki Czarny Grafit (U12007). Wybrane dekory to propozycja, którą znajdziemy w nastroju Loft w kolekcji Mood Stories.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.wnetrzeroku.pl oraz www.pfleiderer.pl

 

Kontakt dla mediów:

Marta Pancewicz
Profundo
e-mail: m.pancewicz@profundo.pl
tel. 504 021 314

O Pfleiderer:

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.

Komentarze

Zaloguj się