PARTNER PORTALU
Nowoczesne wnętrze z kolorem. Piękne mieszkanie w Poznaniu!

Nowoczesne wnętrze z kolorem. Piękne mieszkanie w Poznaniu!

Autor: Ewa Kozioł
29 marz 2022 09:54

Mieszkanie o powierzchni 149 metrów kwadratowych znajduje się w centrum Poznania. Króluje w nim kolor niebieski, który ożywia przestrzeń i nadaje jej charakteru. Wnętrze zostało bardzo wygodnie podzielone na część mieszkalną oraz miejsce do pracy.

Mieszkanie doświetlone jest z dwóch stron od północy i południa. Istotnym założeniem podczas procesu projektowania było rozdzielenie funkcji mieszkania i pracy tak, aby zagwarantować niezależność każdej z tych stref. Dzięki systemowi przesuwanych drzwi wykonanych na pełną wysokość pomieszczeń uzyskano możliwość hierarchizacji poziomu dostępności przestrzeni oraz wizualnego łączenia lub wydzielania poszczególnych pomieszczeń w zależności od potrzeb.

Przestrzeń do życia

Funkcja mieszkalna usytuowana została od znacznie spokojniejszej strony dziedzińca. Centralną, najbardziej dostępną częścią jest salon z aneksem kuchennym. Łazienka zlokalizowana tuż przy wejściu doświetlona została za pomocą przeszklenia od strony kuchni, a sam aneks kuchenny zaprojektowany został jako połączenie elementów gotowych z tymi projektowanymi i wykonywanymi na specjalne zamówienie u stolarza. Pokój gościnny to strefa buforowa oddzielająca część dzienną od najbardziej intymnych i prywatnych przestrzeni sypialni z wolno stojącą w pokoju wanną oraz wydzielonej łazienki i garderoby zlokalizowanych w głębi mieszkania.

Miejsca do pracy

Część pełniąca funkcje przestrzeni do pracy – gabinet oraz studio fotograficzne zlokalizowano od strony tętniącej życiem ulicy. Studio fotograficzne wyposażone jest w niewielką łazienkę i schowek. Ze względu na funkcję, zarówno ściany, jak i drewno podłogowe pomalowane zostały tu w kolorze czarnym. Natomiast gabinet wyposażony został w dedykowany regał na książki oraz szafę służącą do przechowywania dokumentów.

W kolorze niebieskim

Wykończenie wnętrza w dużej mierze charakteryzuje użycie różnych odcieni niebieskiego – ulubionego koloru inwestorów. Projektowana zabudowa została wykonana z laminowanej sklejki brzozowej pokrytej dwustronnie HPL-em w odcieniu błękitnym oraz płyty MDF lakierowanej w kolorze granatowym. Posadzkę wykończono szczotkowanym drewnem dębowym, a w łazience użyto płytek ceramicznych barwionych w masie.

Autorzy projektu: Atelier Starzak Strebicki, www.starzakstrebicki.eu

Zdjęcia: Jakub Wittchen

Zobacz także Szare wnętrze. 10 pięknych projektów. Aż 20 zdjęć szarych wnętrz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także