Oświetlenie z klasą

Oświetlenie z klasą

Materiał Partnera Autor: Wojciech Napora
19 lut 2020 12:47

Oświetlenie jest niezwykle istotną częścią aranżacji wnętrz. To ono tworzy klimat, odpowiedni nastrój i umożliwia komfortowe funkcjonowanie po zachodzie słońca. Ważne jest nie tylko natężenie światła, ale także wygląd opraw oraz detali, które uzupełniają styl wnętrza i stawiają przysłowiową kropkę nad "i".

Sklepy z oświetleniem przepełnione są różnego rodzaju żyrandolami, lampami, oprawami, włącznikami i gniazdami. Wybór jest naprawdę ogromny. W takim gąszczu propozycji warto zwrócić uwagę na produkty, które wnoszą do wnętrza coś więcej niż funkcjonalność. Styl, elegancję, dbałość o detal, czy proekologiczne spojrzenie na produkcję. Oprawy świetlne, które spełniają te kryteria można znaleźć w ofercie Graypants. Firma zasłynęła z opraw (kolekcja Scraplights) produkowanych w 100% ręcznie, z kartonów z odzysku od popularnych sieci sklepowych. Produkty te mogą być stosowane w projektach komercyjnych, posiadają wymagane certyfikaty niepalności. Wszystkie oprawy mogą być produkowane pod projekt według plików 3D, również w olbrzymich rozmiarach. Największy wyprodukowany rozmiar oprawy to fi 170 cm. Każda oprawa jest wykonywana ręcznie i jest podpisana imiennie przez swojego autora.

Graypants wyróżnia działanie świadome i odpowiedzialne społecznie. Jest to kreatywna firma z misją i wizją. Na produkcji zatrudniane są osoby pokrzywdzone społecznie, mniejszości narodowe, niepełnosprawni oraz ludzie wykluczeni, którzy doczekali się swojej drugiej szansy w życiu.

W ofercie firmy znajdują się także oprawy z mosiądzu (kolekcja Chrona), z piłeczek pingpongowych (kolekcja Cloud), czy zardzewiałych rur (kolekcja Roest).

Eleganckie gniazda podłogowe

Można powiedzieć: wreszcie eleganckie gniazda podłogowe dostępne na rynku polskim! Mowa tu o „Floor box”, firmy Arpi, która od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji gniazd podłogowych. Wyznaczony przez firmę standard spełnia najwyższe wymagania techniczne, umożliwiając zastosowanie gniazd zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz (IP64, IP66). Wysoka odporność zastosowanych materiałów pozwala na użycie produktów w ekstremalnych warunkach pogodowych, miejscach o dużym natężeniu pojazdów ciężkich oraz wzmożonym ruchu (centra handlowe, wystawy, hale przemysłowe). 

Dzięki Arpi przestrzenie stają się bardziej funkcjonalne, a minimalistyczny design i wykończenia idealnie współgrają również z wysokiej klasy podłogami. Mnogość dostępnych mechanizmów (gniazda sieciowe, data, radio i tv, głośnikowe i USB) są odpowiedzią na potrzeby wnętrz prywatnych, ale również komercyjnych, jak i usługowych. 

Włączniki i gniazda w stylu retro

"Fontini by Font Barcelona" to jedyne w swoim rodzaju elektryczne mechanizmy dekoracyjne - włączniki i gniazda w stylu retro, prosto ze słonecznej Hiszpanii. Produkowane od 1950 roku, od zawsze wyznaczające standardy na rynku wysokiej klasy osprzętu elektrycznego. Odznaczają się mnogością dostępnych materiałów (m.in. drewno, porcelana, szkło, metale szlachetne) oraz różnorodnością wzorów. Odnajdują się zarówno we wnętrzach klasycznych, średniowiecznych kamienicach, jak i w barokowym przepychu. Są idealne do wnętrz stylizowanych, pałacowych, dworków, modernistycznych willi czy prowansalskich posiadłości. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie jakość, styl i zastosowany materiał mają nadrzędną funkcję. Osprzęt Fontini można zauważyć w wielu projektach, nad którymi czuwa konserwator zabytków.

Elektryczne mechanizmy dekoracyjne Font Barcelona odznaczają się najwyższą precyzją wykonania, która nadaje im wyjątkowego, ekskluzywnego i niepowtarzalnego charakteru. Od lat każda wprowadzana na rynek kolekcja zaskakuje designem i pomysłem, dzięki czemu zyskali uprzywilejowaną pozycję na rynku jako punkt odniesienia dla wysokiej klasy dekoracyjnych akcesoriów elektrycznych. Jako jedyni w branży 4 razy z rzędu zostali wyróżnieni nagrodą red dot deign award (2016, 2017, 2018, 2019) oraz wieloma innymi nagrodami.

Minimalizm, prostota, funkcjonalność

Włączniki Lithoss są w całości produkowane w Belgii z pełnym wykorzystaniem europejskich podzespołów. Wyróżnia je zawsze ceniony minimalizm, prostota konstrukcji oraz funkcjonalne użytkowanie. Zastosowanie szlachetnych materiałów, takich jak miedź czy mosiądz w połączeniu z perfekcyjnym wykonaniem pozwalają na montaż w najbardziej wymagających i luksusowych wnętrzach, takich jak np. jachty czy 5* hotele. Wykończenie pod indywidualne projekty, integracja włącznika z oświetleniem, card holderami czy innymi mechanizmami w jednej ramce jest w pełni możliwa.

Klamka w tej samej stylistyce co włącznik? To już możliwe. Lithoss ma w swojej ofercie również klamki sygnowane przez Quincalux.

Możliwość grawerów i podświetlenia, oraz kompatybilność z większością systemów inteligentnych rozszerza jeszcze bardziej wykorzystanie ich we wnętrzach komercyjnych i wielkopowierzchniowych.

Idealne miejsce dla Twojego iPada!

Viveroo to ekskluzywne stacje dokujące z możliwością obracania w każdą stronę, montażu podtynkowego w ścianach, meblach i drzwiach. Dostępne również w wersji stacji dokujących na stół, do wygodnego zastosowania w salkach konferencyjnych oraz lokalach gastronomicznych. Stacje Viveroo są kompatybilne ze wszystkimi wersjami iPada. Produkty charakteryzuje najwyższa jakość użytych materiałów, precyzyjne wykonanie, łatwość obsługi w połączeniu w z najnowszą technologią.

Wszystkich, którzy chcą nawiązać współpracę biznesową, zapraszamy do kontaktu:

Produkt Design Ginglas sp. j.
ul. Brzezińska 25a | 92-103 Łódź | Polska
kontakt@produktdesign.pl
+48 42 235 33 35

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także