Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!

Piękne mieszkanie dla pary. Szarości, drewno i lamele! Zaglądamy do środka!

Autor: Justyna Łotowska
20 kwi 2022 17:23

114-metrowe mieszkanie znajduje się w Radomsku. Właściciele lubią nowoczesny styl, ale podoba im się także drewno, kamień i odrobina koloru. O projekt wnętrza poprosili architektkę Klaudię Tworo.

  • 114-metrowe mieszkanie powstało z połączenia dwóch mniejszych lokali. 
  • Inwestorzy chcieli, aby we wnętrzu były motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem.
  • W miejscu na telewizor znajduje się ścianka z dekoracyjnymi lamelami. Motyw ten powtarza się także w części jadalnianej i korytarzu.
  • Kuchnia to kolejna strefa części dziennej. Architektka postanowiła zasłonić ją trochę poprzez wydzielenie wyższego barku z hokerami.
  • Inne wnętrze z tej pracowni: Klasyczny dom pod Łodzią. Zaglądamy do środka!

Kasia i Damian kupili dwa mieszkania na nowoczesnym osiedlu w Radomsku. Już od samego początku mieszkania miały być łączone w jedno, co finalnie pozwoliło na uzyskanie powierzchni aż 114 m2. za projekt wnętrz, które zaaranżowano w nowoczesnym, ale przytulnym stylu odpowiada architektka Klaudia Tworo z pracowni Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz. 

Pomysł na wnętrze - drewno, beton i spokojne kolory 

Inwestorzy dokładnie wiedzieli, jakie są ich potrzeby i mieli spójną wizję swojego mieszkania. Zależało im przede wszystkim na tym, by mieszkanie było przytulne i nowoczesne.

Chcieli, żeby we wnętrzu były motywy drewna, betonu, czarne akcenty i delikatne przełamanie zielenią i granatem. Świetnie się rozumieliśmy i do przekazanego projektu nie mieli zbyt wielu uwag. Wszystkie założenia udało się zrealizować - mówi autorka projektu, Klaudia Tworo

Salon z kuchnią to tak naprawdę większa część jednego z dwóch połączonych ze sobą mieszkań.

- W tej przestrzeni udało nam się zmieścić dużą wygodną sofę i dwa fotele. Nietypowo nie był tu planowany telewizor, choć zostawiliśmy w szafce odpowiednie gniazda na przyszłość. W miejscu, gdzie ewentualnie mógłby się pojawić telewizor, zaprojektowałam ściankę z dekoracyjnymi lamelami. Motyw ten powtarza się także w części jadalnianej i korytarzu dodaje architektka. 

W jadalni króluje stół rozsuwany marki Miloni, który świetnie wpisuje się w otoczenie. Nad stołem zawisła lekka geometryczna lampa.

Aneks kuchenny w bieli i drewnie

Kuchnia to kolejna strefa części dziennej. Architektka postanowiła zasłonić ją trochę poprzez wydzielenie wyższego barku z hokerami. Sam barek zaprojektowała w taki sposób, by jego noga stanowiła dekoracyjną półkę na wino.

W mieszkaniu uwagę zwraca także strefa wejściowa. W korytarzu znajduje się wygodne siedzisko ze ścianą z lamelami, na której można zawiesić kurtki. Ta część prowadzi do bardziej intymnej strefy mieszkania. Podążając holem, trafiamy do dwóch łazienek sypialni i pokojów.

- Łazienki są bardzo spójne kolorystycznie, ale różnią się między sobą. W mniejszej zastosowaliśmy prysznic i miejsce na pralkę i suszarkę. Zmieściliśmy tu także szafkę pod umywalką. Duża łazienka miała być tą, z której inwestorzy będą korzystać dla relaksu. Tutaj wprowadziliśmy dużą wannę i dużą szafkę z dwoma umywalkami. Ciekawym elementem w tej łazience są taśmy ledowe tworzące ramę lustra. Idealnie doświetlają twarz przy wykonywaniu makijażu - mówi Klaudia Tworo

Sypialnia to duży pokój z wejściem do garderoby. Tutaj znajduje się też spora szafa i zabudowa szafkowa.

- Łóżko wraz z zagłówkiem zostały w całości zaprojektowane przeze mnie i wykonane na wymiar, a miękki tapicerowany zagłówek służy także jako wygodne oparcie w pozycji siedzącej - dodaje architektka. 

Projekt wnetrza: Klaudia Tworo, pracownia Klaudia Tworo Projektowanie Wnętrz
Zdjęcia: Kamila Markiewicz - Lubańska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także