×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękne mieszkanie w kamienicy. Kolorowe akcenty robią wrażenie!

Piękne mieszkanie w kamienicy. Kolorowe akcenty robią wrażenie!

Autor: Justyna Łotowska
Dodano: 26 lip 2022 11:14
Zaktualizowano: 26 lip 2022 13:31

Mieszkanie projektu architekt Magdaleny Daszkiewicz z PRZESTRZENIE stworzono z myślą o trzyosobowej rodzinie. Jest to mieszanka dwóch stylistyk, będąca połączeniem męskiego i żeńskiego pierwiastka.

Kamienice mają wyjątkowy klimat, w związku z tym zarówno wielu inwestorów, jak i architektów pragnie zachować, a nawet podkreślić ich styl. Nie inaczej było w niniejszej realizacji, w której potrzeby mieszkańców mieszają się z designerskim powiewem kamienicznej przeszłości. 

Kamieniczna wariacja w loftowo-popartowej odsłonie

Dziś to konkretne mieszkanie w kamienicy to niezwykle funkcjonalny i klimatyczny kompromis pomiędzy aranżacją stalowo-loftową a pastelowo-popartową. Aby stworzenie tej nietuzinkowej aranżacji było możliwe, w pierwszej kolejności należało zmienić układ przestrzenny mieszkania, które kiedyś było dwoma odrębnymi lokalami.

Jedno z wejść zostało zlikwidowane, a w przypadku drugiego - kluczową kwestią było stworzenie odpowiedniej strefy wejściowej, która pozwoliła na osłonięcie dziennej części mieszkania.

A skoro o strefie dziennej już mowa, to nie sposób nie zauważyć, że jej motywem przewodnim jest relaks, na co wskazuje między innymi granatowy kompleks wypoczynkowy, a także nowoczesny fotel w uniwersalnym, szarym odcieniu. Elementem wyposażenia salonu, który zdecydowanie przykuwa uwagę, jest regał wykonany na zamówienie. Ciekawa forma i elegancka czerń to odzwierciedlenie loftowego stylu, który doskonale koresponduje z akcentami kolorystycznymi w postaci książek oraz grafik na ścianach.

Odcienie błękitu, szarości, czerni i drewna to aranżacyjna inwencja właścicielki mieszkania. Paleta barw, dzięki odpowiedniej kompozycji, jest spójna i nie zaburza swoją różnorodnością estetyki wykończenia. Ciekawym dodatkiem w salonie jest kultowa lampa Vertigo, będąca zarówno funkcjonalnym oświetleniem, jak i ażurową, niezwykle designerską dekoracją, która doskonale wpisuje się w loftowo-popartowy klimat.

Strefa prywatna mieszkania w kamienicy

W strefie prywatnej znalazło się miejsce na sypialnię, w której także gości granat. Najciekawszym elementem aranżacji tego pomieszczenia jest jednak wkomponowanie łóżka w zabudowę meblową. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, w której sypialnia jest nie tylko azylem odpoczynku, ale również miejscem do przechowywania. Dzięki temu nie trzeba już próbować wkomponować w aranżację kolejnych mebli wolnostojących, a łóżko zyskuje intymną oprawę.

Na uwagę zasługuje również łazienka. To pomieszczenie zostało zaprojektowane na bazie podstawowej palety barw, a więc bieli, czerni i szarości. Klasyczny efekt uwypukla również geometryczna podłoga. Ciekawym elementem łazienkowej aranżacji jest jednak czarna armatura, która dodaje wnętrzu kontrastu. Na jej funkcjonalność wpływa fakt, że te elementy są nie tylko trwałe, ale również łatwo można je utrzymać w czystości. W domowym SPA znalazło się miejsce również na wygodną wannę wolnostojącą.

Mieszkanie w kamienicy to kwintesencja praktycznego zagospodarowania przestrzeni, ale również designu. W aranżacji, której motywem przewodnim jest kompromis pomiędzy loftem a popartem, nie zabrakło nie tylko funkcjonalnych rozwiązań, takich jak szafa na rower w strefie wejścia czy też pojemna alternatywa dla garderoby wokół łóżka, ale również piękna, które zostało podkreślone subtelną kolorystyką oraz grafikami.

Design: Architekt Magdalena Daszkiewicz, pracownia PRZESTRZENIE
Zdjęcia: Mikołaj Dąbrowski
Stylizacja: Ola Dąbrówka/ Good Vibes Interiors

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także