×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Piękny projekt i wnętrza! To był kiedyś budynek gospodarczy!

Piękny projekt i wnętrza! To był kiedyś budynek gospodarczy!

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 lip 2020 12:06

Architekci z pracowni Zakład Usług Projektowych ZUP-a mieli nie lada zadanie, którego nie ułatwiała bardzo wąska działka. Jak wam się podoba ten projekt?

Anna Adamowicz, Filip Gołasz, Damian Machnik i  Paulina Skatull z zespołu ZUP-a podjęli się przebudowy i rozbudowy istniejącego budynku gospodarczego wraz z jego adaptacją na cele mieszkalne. Budynek  zlokalizowany był na wąskiej działce, której kształt pochodzi z czasów gdy teren ten tworzył wiejski obszar prawobrzeżnej Wisły, a dziś znajduje się w granicach administracyjnych Warszawy. Mimo wielu ograniczeń terenowych głównym założeniem było wykorzystanie potencjału działki - wąskiej, lecz długiej z daleką perspektywą widokową na przyjemną dla oka zieleń.

Jak budynek gospodarczy zmieniono w dom?

Istniejący budynek gospodarczy został powiększony o dwukondygnacyjną bryłę z wyprofilowanym spadkiem. Wysunięcie stropu poza obrys pozwoliło zaprojektować na piętrze taras, a ten na parterze zadaszyć. Dodatkowo pojawiły się przeszklenia na ogrodową część działki. Dzięki takiemu rozwiązaniu wnętrze stało się spójną całością z zewnętrzem, a przestrzeń do życia powiększono o ogród. 

Funkcjonalne wnętrze domu

Istniejący garaż został zaadaptowany na gabinet, pokój dla gości oraz pomieszczenia pomocnicze,  takie jak garderoba, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na parterze nowej części zlokalizowano salon z kuchnią i jadalnią na planie otwartym zorganizowany na dwóch poziomach podłogi. Na piętrze znalazła się sypialnia z garderobą i łazienką.

Projekt: Anna Adamowicz, Filip Gołasz, Damian Machnik i Paulina Skatull, Zakład Usług Projektowych ZUP-a
Lokalizacja: Warszawa
Konstrukcja: Baron Projekt
Instalacje: A&A Projekt, Henryk Wrona
Powierzchnia użytkowa: 130 m2
Powierzchnia terenu: 1268 m2
Projekt: 2018 - 2019, realizacja: 2020Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także