Poczuj potęgę mocy twórczej

Poczuj potęgę mocy twórczej

Materiał Partnera Autor: HP
31 marz 2020 13:57

Masz talent, wyobraźnię, umiejętności, narzędzia, doświadczenie… czy czegoś Ci brak? Do stworzenia każdego zapierającego dech w piersiach projektu przyda Ci się jeszcze solidna doza mocy obliczeniowej, która pomoże przenieść Twoje najśmielsze wyobrażenia do rzeczywistości. Źródłem takiej mocy jest HP ZBOOK STUDIO x360.

Uwolnij swoją kreatywność

Współcześni profesjonaliści; architekci, scenografowie i projektanci poszukują mocnych i precyzyjnych narzędzi, dzięki którym będą mogli tworzyć w warunkach niczym nieograniczonej swobody. Programy do projektowania architektonicznego stają się coraz bardziej kompleksowe, zapewniając więcej możliwości z każdym kolejnym wydaniem. Ich rozszerzenia i nowe funkcje pociągają jednak za sobą wyższe wymagania sprzętowe, przez co stale wzrasta zapotrzebowanie na miejsce, pamięć i moc. W efekcie doświadczamy zauważalnego spadku komfortu pracy.

Przerwy powodowane niewydolnością sprzętową potrafią skutecznie wybić z rytmu, zaburzyć plan dnia, przyczynić się do opóźnień projektowych oraz spowodować dalsze konsekwencje. Ale to nie tylko opasłe programy i dynamicznie rozwijająca się technologia. Praca z kilkoma aplikacjami na raz przy jednoczesnej eksploracji Internetu, w otoczeniu ulubionych dźwięków muzyki płynącej z głośników – to standard. Standard, któremu musi podołać komputer, by zapewnić użytkownikowi maksymalną wygodę.

Czas na płynną pracę

Nie jest to problem, z którym nie poradziłaby sobie stacja robocza HP ZBOOK STUDIO x360. Najbardziej zaawansowany konwertowalny komputer od HP ma w sobie wszystko, czego potrzebujesz. W smukłej, eleganckiej obudowie kryje się 8-rdzeniowy procesor Intel® Core® i9 9. Generacji. Bez trudu radzi sobie z dużym obciążeniem złożonymi zadaniami, umożliwiając sprawną edycję obrazów w wysokiej rozdzielczości bez żadnych opóźnień i lagów.

O wydajność zadba pamięć RAM z obsługą ECC (Error Correction Code), która może być rozszerzona nawet do 32 GB. Jest dodatkowym gwarantem niezawodności i stabilności pracy. Wyposażona w funkcję korekcji błędów pilnuje bezpieczeństwa danych na wypadek potencjalnych awarii.

Do przechowywania danych zastosowano pamięć masową PCIe NVMe. W najwyższej konfiguracji sięga pojemności 4 TB. Rozwiązanie to jest następcą technologii SSD i pozwala wykorzystać pełnię zalet pamięci masowej, która wreszcie działa z maksymalną przepustowością. Szybko zauważysz odczuwalną poprawę podczas pracy z dużymi plikami. Pamięć masowa jest 21 razy szybsza niż standardowe dyski twarde i aż sześciokrotnie przewyższa prędkością dyski SSD SATA, umożliwiając szybszą pracę i szybsze lokalne zapisywanie plików.

Wydajność do potęgi

Cechą charakterystyczną dla stacji roboczych ZBOOK jest ich ponadprzeciętna wydajność. To zasługa odpowiednio dobranych komponentów oraz systemu operacyjnego Windows 10 Pro, który zapewnia pełną kompatybilność z programami, jakich używasz w pracy.

Windows 10 Pro wraz z zaawansowanymi funkcjami zabezpieczeń HP sprawia, że model ZBOOK Studio x360 pracuje wydajnie przez cały dzień. Gwarancją tak długiego czasu pracy jest bateria umożliwiająca pracę poza biurem nawet przez 16 godzin bez ładowania. W razie potrzeby można skorzystać z dołączonej 150 W ładowarki, która wskrzesi komputer do poziomu 50% w zaledwie 30 minut.

Mocny jak się patrzy

Za jakość obrazu odpowiada NVIDIA® Quadro® P2000 4GB. Karta stworzona i zoptymalizowana pod kątem pracy z wymagającymi aplikacjami. Doskonale sprawdza się w profesjonalnych zastosowaniach, zapewniając wysoką wydajność programów graficznych i projektowych, takich jak CAD, DCC i innych.

Pracuj z kolorami, których potrzebujesz

Z uwagi na przeznaczenie komputera duży nacisk położono na jakość tworzenia i wyświetlania grafiki. To, co przetworzy karta, w oka mgnieniu pojawi się na przyciągającym wzrok 15,6-calowym ekranie dotykowym zbudowanym w technologii Dream Color.

Ekran tego komputera wyróżnia się najlepszymi parametrami w klasie przenośnych stacji roboczych. Paleta barw Adobe RGB oferuje większą liczbę kolorów do pracy i wyświetlania w porównaniu ze standardem sRGB. Antyodblaskowa powłoka ekranu ogranicza odbicia światła, a czujnik oświetlenia dba o wyrazistość treści automatycznie przyciemniając i rozjaśniając obraz, zależnie od natężenia światła w pomieszczeniu lub na zewnątrz.

Wszystkie detale zobaczysz jak na dłoni. Matryca IPS RGB Dream Color, z szerokimi kątami widzenia wyświetla ponad miliard kolorów przy jasności 600 nitów – o 20% większej w porównaniu Apple MacBook Pro i aż o 50% w porównaniu do Dell XPS. Taki rezultat sprawia, że stacja robocza deklasuje konkurencję, pozostawiając ją w cieniu najjaśniejszego na świecie ekranu.

Komfort na okrągło

Profesjonalna przenośna stacja robocza jest równie funkcjonalnym, co wydajnym urządzeniem. Stanowi idealne rozwiązanie dla pracujących w biurze i poza nim. Oferuje moc niezbędną do obsługi aplikacji BIM oraz wygodę edytowania i poprawiania planów na placu budowy. Przy wadze nieznacznie przekraczającej 2 kilogramy jest stabilnym i poręcznym urządzeniem, które dobrze leży w dłoni i pozwala na efektywną pracę bez przemęczania.

Zaletą tego modelu jest obracany o 360 stopni ekran umocowany na solidnym zawiasie. Pełen zakres ruchu umożliwia szybką zmianę stylu pracy na bardziej wygodny. Czy to podróż pomiędzy spotkaniami, praca na miejscu budowy, konferencja czy też prezentacja przed klientem, wszędzie tam HP ZBOOK STUDIO x360 stanie na wysokości zadania.

Dla pełni wrażeń zamontowano w nim znakomity system audio. Cztery głośniki dostrojone przez firmę Bang & Olufsen wraz z oddzielnym wzmacniaczem, są źródłem czystego przestrzennego dźwięku wzbogaconego o pogłębione brzmienie basu. Taka konfiguracja usatysfakcjonuje niejednego miłośnika rozrywki. Stacja robocza stanowi też wygodne centrum komunikacji, nieocenione w warunkach pracy zdalnej. Dzięki temu, że system audio wyposażony jest w trzy mikrofony, w tym jeden skierowany na zewnątrz, ucieszy Cię wysoka jakość dźwięku, również podczas telekonferencji.

Korzystanie z ekranu dotykowego znacznie podnosi wydajność pracy, zwłaszcza że w zestawie z komputerem znajduje się precyzyjne piórko Wacom AES, zapewniające przyjemne doświadczenia podczas użytkowania. Piórko posiada szeroki zakres 4096 poziomów czułości nacisku i pochylenia, co w połączeniu z teksturowaną, zmatowioną powłoką ekranu w sposób naturalny oddaje subtelne wrażenia rysowania na papierze.

Widzisz więcej, działaj lepiej

HP ZBOOK STUDIO X360 daje użytkownikowi szereg możliwości na poszerzenie jego praktycznego wymiaru. W obudowie znajdują się między innymi trzy porty USB 3.0, port HDMI oraz nie jedno, a dwa złącza Thunderbolt 3. Te ostatnie umożliwiają podłączenie i jednoczesną pracę na dwóch dodatkowych ekranach, bez stosowania doku czy portów rozszerzeń. Dodatkowy ekran pozwoli Ci na lepszą i efektywniejszą organizację pracy. Dostrzeżesz więcej detali i łatwiej je wyedytujesz, a to z kolei znacznie przyspieszy wymagające drobiazgowości etapy pracy.

Najbezpieczniejszy w swojej klasie

Wybierając komputer do zadań specjalnych spodziewamy się, że będzie posiadał adekwatne zabezpieczenia, które ochronią naszą prywatność. Tu na straży cennych rezultatów Twojej pracy stoi czytnik linii papilarnych oraz funkcja rozpoznawania twarzy za pośrednictwem internetowej kamery HD o rozdzielczości 720p z funkcją podczerwieni. To na początek. W trakcie pracy, np. w miejscu publicznym, możesz polegać na HP Sure View – rozwiązaniu, które włącza ochronę prywatności ekranu za naciśnięciem jednego przycisku.

Profesjonalizm od A do Z

W kategorii przenośnych stacji roboczych Hewlett Packard serii Z warto wspomnieć również o HP ZBook x2. To zaawansowany komputer przeznaczony dla pasjonatów i twórców grafiki, wyróżniający się odłączanym 14-calowym ekranem 4K Dream Color, pełniącym rolę funkcjonalnego tabletu. Oprócz nich w ofercie znajduje się jeszcze 6 laptopów, które z pewnością przypadną do gustu kreatywnym twórcom poszukującym niezrównanej mocy i jakości.

Cała linia produktów HP serii Z prezentuje rozwiązania dla profesjonalistów. W ofercie znajdują się przenośne i stacjonarne stacje robocze, monitory, a także profesjonalne akcesoria. Szeroki wybór pozwoli każdemu skonfigurować najbardziej wydajne stanowisko pracy, aby wycisnąć z niego maksimum mocy twórczej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także