PARTNER PORTALU
Świetnie urządzone mieszkanie w Krakowie. Przytulne i eleganckie. Zobacz zdjęcia!

Świetnie urządzone mieszkanie w Krakowie. Przytulne i eleganckie. Zobacz zdjęcia!

Autor: Ewa Kozioł
19 maj 2021 15:20

Aranżacja mieszkanie zachwyca! Wnętrze urządzone jest w ciepłej złoto-brązowej kolorystyce. Nie brakuje w nim jednak odważnych akcentów w postaci wzorzystych kamieni. To właśnie różne rodzaje kamienia nadają niepowtarzalny charakter mieszkaniu.

Inwestycja Apartamenty Klimaty, a w niej ekskluzywny apartament wykończony według niekonwecjolnego projektu Doroty Kwiecień i Gabrieli Gajek Zakolskiej z Pracowni PIM Concept. Do jego aranżacji użyto tylko naturalnych materiałów. Całość natomiast ociepla kolor starego złota.

Sercem mieszkania jest kuchnia, usytuowana w samym środku wnętrza i oddzielona od pozostałych części apartamentu specjalnymi przeszkleniami. To nie przypadek. Właścicielem apartamentu jest znany krakowski restaurator. Kuchnia dzieli także mieszkanie na dwie części: dzienną, czyli salon, gabinet i pokój dla gości z łazienką oraz intymną z sypialniami łazienkami i garderobami.

– Wystrój mieszkania utrzymany jest w ciepłej złoto-brązowej kolorystyce, choć nie brakuje w nim odważnych akcentów w postaci wzorzystych kamieni – opowiada Dorota Kwiecień, projektantka wnętrza. To właśnie różne rodzaje kamienia nadają niepowtarzalny charakter mieszkaniu.

– Inwestorzy marzyli o wnętrzu wykończonym tylko naturalnymi materiałami. Dlatego postawiłam na kamień, drewnianą podłogę i forniry oraz okleinę łupkową i tkaninowe tapety. Żadna ściana nie jest malowana. Miałam też dużą swobodę w doborze materiałów, ponieważ właściciele nie obawiali się odważnych wzorów – mówi Dorota Kwiecień.

Blaty i wyspa w kuchni zostały wykonane z kamienia mydlanego zamiast z tradycyjnego granitu. Wyspę dodatkowo ozdabia złote lustro. Kamieniem mydlanym ozdobiono także przestrzeń między blatem a szafkami wiszącymi w kuchni. Meble zostały zrobione z drewnianego forniru. Dopełnieniem całości jest designerska lampa marki estiluz.

W salonie także pięknie prezentują się naturalne kamienie. Ścianę za telewizorem zdobi nieobrobiony trawertyn z otworami. Kamień jest podświetlany od tyłu, aby uwypuklić jego naturalną strukturę. Pozostałe ściany pokryte zostały okleiną łupkową  Ozdobą salonu jest także podwieszany kominek. 

W łazience głównej dominuje natomiast kwarcyt o bardzo wyrazistym wzorze. Całość dopełniają złote ramy luster, baterie oraz lampa Lee BroomW.

W garderobach ściany pokrywają tapety z tkanin amerykańskiego producenta Phillipa Jeffriesa, nadając im bardzo przytulny charakter.

Właściciele apartamentu na dachu budynku mają do dyspozycji duży ogród pełen krzewów i kwiatów.

Autorki wnętrza: Dorota Kwiecień, Gabriela Gajek Zakolska, Pracownia PIM Concept, www.pimconcept.com

Zdjęcia: Karol Kleszyk

Zobacz także Piękny dom w centrum Białegostoku. Jasne, nowoczesne wnętrze dla rodziny!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także