Jasne, piękne mieszkanie w Nowym Jorku

Jasne, piękne mieszkanie w Nowym Jorku

Autor: Anna Sołomiewicz
28 gru 2016 10:40

Jasne wnętrze w stonowanych barwach zyskało wyjątkowy charakter dzięki bogactwu unikalnych dodatków, ręcznie robionych lub wyszukanych na pchlim targu.

Gdybyśmy mieli określić charakter tego wnętrza jedynie na podstawie jego kolorystyki, uznane zostałoby za skromne i neutralne. Panują tutaj bowiem szarości i biel, z cieplejszymi akcentami w postaci drewna czy czerwonej cegły. Paleta barw jest tutaj jednak jedynie tłem dla bogactwa dekoracyjnych dodatków, które zostały tak dobrane, aby nie tylko ze sobą harmonizować, ale i nadać przestrzeni nietuzinkowy oryginalny charakter. 

Wyposażenie wnętrza obejmuje takie przedmioty jak wykonane na zamówienie, w oparciu o metalowe klatki, lampki nocne, stołki, które niegdyś były bębnami kablowymi czy wynaleziona na pchlim targu lampka w gustawiańskim stylu. Tak dobrane dodatki decydują o unikalnej atmosferze panującej w tym wnętrzu.

Mieszkanie w jednej z największych metropolii świata nie może być jednak wyłącznie piękne. Musi być także funkcjonalne. Tutaj, na niewielkiej przestrzeni, udało się zmieścić wszystkie niezbędne do komfortowego życia, funkcje. Przestrzeń dzienną stanowi salon, połączony z kuchnią, od której symbolicznie oddziela go niewielki półwysep, pełniący rolę śniadaniowego barku i jadalni. Za kuchnią zaplanowano przytulną sypialnię, która została bezpośrednio połączona z funkcjonalną łazienką. W salonie na jednej ze ścian mamy pięknie wpasowany w ceglaną ścianę kominek, który zachęca do relaksu w przestrzeni wypoczynkowej.

We wnętrzu połączono ze sobą różne style - od industrializmu po stylistykę skandynawską. Unikalne dodatki sprawiają jednak, że mieszkanie to wymyka się typowej klasyfikacji, stanowiąc przykład oryginalnego wnętrza z duszą.

Projekt: Fanny Abes, The New Design Project. 

Zdjęcia: Alan Gastelum.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także