PARTNER PORTALU
Kolorowe i jasne mieszkanie trójmiejskiego malarza!

Kolorowe i jasne mieszkanie trójmiejskiego malarza!

Autor: Justyna Łotowska
20 lis 2020 12:31

Bezpretensjonalne i pełne barw wnętrze w gdyńskim bloku idealnie oddaje charakter jego właściciela, malarza i historyka sztuki. Zobaczcie ciekawy projekt!

Mieszkanie zaprojektowane przez Marię Nielubszyc, architekt wnętrz z pracowni Pura Design, należy do trójmiejskiego artysty Romana Nielubszyca. Autorka projektu postawiła na żywe akcenty kolorystyczne w postaci głębokiego granatu, odcieni niebieskiego i wyrazistego bordo.

Artysta kolekcjonuje oryginalne antyki, które postanowiłam zestawić z nowoczesnymi meblami, aby uzyskać harmonijną, eklektyczną przestrzeń. Mieszkanie jest pełne niepowtarzalnych przedmiotów, z których każdy ma swoją długą historię - tak o projekcie Mówi Maria Nielubszyc.

Gwiazdą salonu bez wątpienia jest barokowa szafa z surowego drewna z pięknym zwieńczeniem w kształcie profilowanego gzymsu.  To mebel z duszą, pochodzący z prowincjonalnego polskiego dworu, odnaleziony przez Pana Romana w rupieciarni i starannie odnowiony (zdjęto m.in. kilkanaście warstw olejnej farby). W salonie jest więcej artystycznych akcentów: plakat z podobizną polskiego, awangardowego twórcy Tadeusza Kantora autorstwa grafika Waldemara Świerzego, biurko w stylu Ludwika Filipa oraz zdobione, biedermeierowskie krzesło.

Salon ze sztuką w roli głównej

W pokoju dziennym uwagę zwracają jednak przede wszystkim kolorowe obrazy właściciela. 

Charakterystyczne dla twórczości malarza jest zainteresowanie efektami świetlnymi. Częstym tematem jego pejzaży jest zmieniający się interfejs, połączenie między niebem a morzem i ziemią. Czasami jest on lśniący i ma ostre krawędzie, czasami jest płynny z ledwo dostrzegalną linią podziału. Przypominają nieco dzieła wybitnego, niemieckiego malarza Gerharda Richtera i minimalistyczne kadry japońskiego twórcy Hiroshiego Sugimoto - mówi Maria Nielubszyc.

Na pięknym drewnianym parkiecie świetnie prezentuje się orientalny dywan, który projektantka zdobyła na aukcji w Berlinie. Przy welurowej kanapie w głębokim odcieniu czerwonego wina znalazły się stoliki polskiej marki 36 Concept i nowoczesny fotel marki Iker (kupione w sklepie Euforma). Dopełnieniem aranżacji salonu są wysmakowane dodatki, m.in. niebieska porcelana z pracowni Modus Design Marka Cecuły. 

Jadalnia pełna kolorów

W jadalni głównym akcentem jest oryginalna ściana z szafkami ze szklanymi frontami. To miejsce przechowywania książek, a jednocześnie pomysł na ekspozycję pamiątek właściciela. Biała zabudowa skontrastowana została z głębokim, granatowym tłem. Obok stoi granitowa rzeźba w kształcie głowy autorstwa znanego gdańskiego rzeźbiarza, Alfonsa Łosowskiego, wuja właściciela mieszkania. Pod oknem znalazła się zachwycająca, dekoracyjna serwantka.

Antyk zestawiłam z dębowym, stołem jadalnianym w stylu skandynawskim z sopockiego salonu Designzoo. Zaproponowałam czarne, proste krzesła o klasycznej, ponadczasowej formie. Dekoracje stołu zaaranżowałam dodatkami z mojego ulubionego, gdańskiego sklepu Lumann Design. Można wypatrzeć tutaj między innymi czarną tacę Fala polskiej marki Rou Products. Nad stołem umieściłam nowoczesne lampy, które przywodzą na myśl papierowe origami - mówi Maria Nielubszyc

W kuchni z frezowanymi białymi szafkami i czarnymi uchwytami nad blatem pojawiły się piękne hiszpańskie płytki marki Mainzu Ceramica. Botaniczne wzory z rajskimi ptakami na tle jasnej, klasycznej zabudowy kuchennej wyglądają naprawdę niesamowicie.

Podobały mi się już od dłuższego czasu, jednak musiałam poczekać na odważnego klienta, który się na nie zdecyduje i tak samo jak ja zachwyci się nimi bez zawahania - doczekałam się! - wspomina projektantka. 

Projekt: Maria Nielubszyc, pracownia Pura Design
Fot. Jakub Nanowski

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także