PARTNER PORTALU
Małe mieszkanie w Gdyni. Zielona ściana w salonie jest super!

Małe mieszkanie w Gdyni. Zielona ściana w salonie jest super!

Autor: Justyna Łotowska
20 lip 2022 14:57

Największą pasją projektantki wnętrz Marii Nielubszyc i jej męża jest podróżowanie. Dlatego motywy orientalne i tropikalne stały się głównym elementem w ich własnym mieszkaniu. Zobaczcie, jak się prezentują domowe tropiki spod kreski Pura Design!

  • W mieszkaniu królują egzotyczne rośliny i stanowią główny element aranżacji. Część ścian w salonie jest pomalowana na głęboki, zielony kolor.
  • Miodowa kanapa stanowi mocny akcent kolorystyczny w przestrzeni.
  • W mieszkaniu pojawia się sporo elementów w stylu mid-century modern oraz autorskie meble projektu Marii Nielubszyc.
  • Inny projekt z tej pracowni: Kolorowe i jasne mieszkanie trójmiejskiego malarza!

Czy mieszkanie dla siebie projektuje się łatwiej, czy trudniej? Maria Nielubszyc z pracowni Pura Design wskazuje, że w jej przypadku okazało się to nie lada wyzwaniem.

- Jako architekt wnętrz na co dzień słucham potrzeb klientów i projektuję dla nich mieszkania i domy. Podczas swojej pracy bardzo skupiam się na tym, aby oddać w projektowanej przestrzeni osobowość i zainteresowania przyszłych domowników. 

Zieleń i tropikalne rośliny głównym motywem wnętrza

W mieszkaniu królują egzotyczne rośliny i stanowią główny element aranżacji. Część ścian w salonie jest pomalowana na głęboki, zielony kolor. Tworzą one wizualne wyodrębnienie strefy wypoczynkowej od reszty pomieszczenia. Miodowa kanapa stanowi mocny akcent kolorystyczny w przestrzeni. Nad sofą swoje miejsce znalazły oryginalne obrazy autorstwa trójmiejskiego artysty Romana Nielubszyca, prywatnie ojca projektantki. 

Maria Nielubszyc zwraca uwagę na meble, które pojawiają się we wnętrzu. 

- Fotel Felix to mój autorski mebel, który idealnie wpasował się do aranżacji naszego mieszkania. Motywacją do realizacji projektu stał się znaleziony na ulicy stary, oryginalny fotel z lat 60.

Projekt siedziska Felix to dobry przykład wykorzystania ponadczasowego projektu w celu uzyskania nowoczesnej formy, opartej na uniwersalnych wzorcach. W mieszkaniu pojawia się zresztą więcej elementów w stylu mid-century modern. Jest to na przykład stolik kawowy autorstwa Hanny Lachert ze słynnej Spółdzielni Artystów ŁAD upolowany na aukcji internetowej. Stolik został wyprodukowany w latach 50. i jest obecnie rzadko spotykany - to prawdziwy rarytas!

Pamiątki z dalekich krajów

Nad szafką rtv w salonie wiszą dębowe półki – miejsce na pamiątki z podróży. Nie brakuje tu także kolorowych masek z tropikalnych krajów takich jak Sri Lanka, Kambodża czy Tajlandia. Czarne elementy, takie jak ażurowy regał czy industrialny żyrandol budują wizualne kontrasty w salonie. Aranżację dopełniły złote dekoracje - na przykład lustro w kształcie słońca.

- W drugiej części salonu znajduje się jadalnia, której tło stanowi kolekcja okazałych, tropikalnych roślin. Zasiadając przy drewnianym stole, można poczuć się trochę jak na wakacjach! - dodaje Maria Nielubszyc. 

Projekt wnętrza: Maria Nielubszyc, Pura Design

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także