Mieszkanie w łódzkiej kamienicy

Mieszkanie w łódzkiej kamienicy

Autor: Anna Sołomiewicz
10 kwi 2017 09:52

W samym sercu Łodzi, w stuletniej kamienicy znajduje się nastrojowy zakątek młodego małżeństwa z dzieckiem. Urządzone w eklektycznym stylu mieszkanie zachwyca oryginalnością.

Właściciele tego 60-metrowego mieszkania to projektantka odzieży i grafik designer. Nic zatem dziwnego, że lokum dwóch osobowości o dużej wrażliwości estetycznej to eklektyzm w najlepszym wydaniu - harmonijny i wyważony.

Mieszkanie składa się z salonu z aneksem kuchennym, domowego biura, sypialni z garderobą i balkonem, pokoju dziecięcego oraz łazienki, a także niewielkiego holu. Właścicielom zależało na uzyskaniu przestronnego wnętrza, które byłoby również funkcjonalne. Jasne kolory i częściowo otwarte przestrzenie zapewniają wrażenie wizualnie powiększonego wnętrza.

Komfort i wygodę użytkowania gwarantuje częściowo przesłonięta kuchnia, oddzielona od salonu półścianką działową, pomieszczenie wygospodarowane na domowe biuro, gdzie właściciele mogą w spokoju pracować nad swoimi projektami, jak również farba tablicowa pokrywająca ścianę w korytarzu - idealny sposób na zapominalstwo i komunikację zabieganych domowników.

Mieszkanie położone jest w stuletniej kamienicy w centrum Łodzi. Charakter lokalizacji sprawił, że jednym z założeń projektu było stworzenie harmonii pomiędzy oryginalnymi, zastanymi elementami mieszkania a elementami utrzymanymi w nowoczesnej stylistyce. Całości dopełniają antyki nawiązujące duchem do starego budynku oraz designerskie dodatki. 

Projekt: Joanna Pytlewska-Bil i Danuta Dziubek / Pink Pug design

Zdjęcia: Łukasz Borusowski /  StudioQla fotografia

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także