Nieduże mieszkanie dla pary: mały salon i otwarta kuchnia

Nieduże mieszkanie dla pary: mały salon i otwarta kuchnia

Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
04 cze 2020 09:49

Inwestorzy tego 55-metrowego wnętrza z Krakowa nie bali się odważnych rozwiązań i niestandardowych kolorów. Taki projekt stworzyła im Justyna Krupka z pracowni projektowej Przestrzenie.

Właściciele tego mieszkania to młoda para, lubiąca podróże, a we wnętrzach ceniąca kontrastowe, niebanalne rozwiązania. 

Moim klientom zależało na tym, aby typowy układ niedużego salonu i otwartej kuchni "ubrać" w ciekawą aranżację z wykorzystaniem czerni/szarości i złotych akcentów. Później pojawił się pomysł ożywienia wszystkiego kolorem - tak o wnętrzu opowiada Justyna Krupka ze studia projektowego Przestrzenie, autorka projektu. 

Może to cię zainteresuje: Szare wnętrze: małe mieszkanie w Gdyni

Cały metraż mieszkania to jedynie 55 m2, z czego salon z kuchnią stanowi 23 m2, a sypialnia - 13 m2. Mimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni udało się stworzyć ciekawe i stylowe wnętrze, dalekie od panujących obecnie bieli i jasnych barw. 

W części dziennej króluje bardzo ciekawa i dekoracyjna tapeta Double Room Magic River, która świetnie komponuje się z prostymi szarymi meblami wypoczynkowymi i złotym oświetleniem (złote ringi na lince nad kanapą oraz kulista szklana lampa Veroni nad stołem w jadalni). Całość idealne uzupełnia dywan w modnych szarościach i zieleniach. Uwagę zwracają też ciekawie dobrane tapicerowane krzesła w równie modnej butelkowej zieleni. Część jadalnianą wizualnie podkreślają drewniane lamele. 

Czytaj też: Małe mieszkanie w szarościach i bieli. Tak urządzisz 35 metrów!

Aneks kuchenny - złota mozaika "robi" efekt wow

W niewielkim aneksie kuchennym w kształcie litery L projektantka postawiła na naturalne drewno i czarne matowe fronty. Prostota mebli kontrastuje z bardzo dekoracyjną mozaiką, która znalazła się nad blatem kuchennym - to mozaika Golden Olive marki Raw Decor. 

Sypialnia w butelkowej zieleni

Sypialnia nawiązuje do aranżacji części dziennej. Króluje to elegancka butelkowa zieleń, nie brakuje modnych lameli, a stylowy charakter podkreśla zjawiskowa tapeta (Double Room One World). 

Projekt wnętrza: Justyna Krupka, studio projektowe Przestrzenie (przestrzenie.eu)

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także