PARTNER PORTALU
Niewielkie wnętrze: pomysł na 50 metrów

Niewielkie wnętrze: pomysł na 50 metrów

Autor: Anna Usakiewicz
15 lut 2017 14:52

Kolorowe meble i dodatki oraz odrobina fantazji sprawiły, że to z jednej strony surowe, loftowe wnętrze jest jednocześnie wesołe i niepozbawione kobiecej subtelności.

Propozycja urządzenia niewielkiej, 50-metrowej kawalerki w stylistyce loftowej przygotowana przez projektantki z pracowni Kołodziej & Szmyt to był od razu strzał w dziesiątkę. Przypadła do gustu inwestorce, której zależało na połączeniu surowej stylistyki i kobiecych akcentów, jednocześnie odwołując się do klimatu samego budynku.

Z domieszką vintage

Duże, nisko osadzone okna czy otwarty plan strefy dziennej dodatkowo sprzyjały urządzeniu wnętrza w estetyce łączącej elementy loft i vintage. Świetnie czują się tutaj zarówno szarości, jak i drewno czy cegła na ścianie – połączenie tak charakterystyczne dla obu konwencji. Pomimo zastosowania w aranżacji ciemnych kolorów na znacznych fragmentach powierzchni ścian oraz mebli wnętrze pozostało wizualnie lekkie i przestronne. Skutecznie rozjaśnia je dębowa podłoga; nie można również nie docenić w tej roli kolorowych mebli i gustownie dobranych dodatków, które wprowadzają do wnętrza nieco humoru, tak niezbędnego na co dzień.

Otwarta przestrzeń

Scenerią wszelkich codziennych działań jest otwarta strefa dzienna, gdzie na wspólnej przestrzeni zaaranżowano salon, jadalnię i kuchnię. I o ile salon i kuchnia mają swoje wyznaczone miejsce, to jadalnia dzięki swojej lekkiej i bezpretensjonalnej formie ma zdolność „wędrowania”. Zwykle umieszczony przy oknie stół przy okazji towarzyskich spotkań zajmuje bardziej centralne miejsce, a ponieważ jest rozkładany wygodnie zasiąść może przy nim kilka osób. Swobodne kreowanie przestrzeni, to tylko jeden z atutów loftowego wnętrza. Kolejnym jest ponadczasowy charakter aranżacji, w której reprezentacyjny wygląd to przywilej nie tylko strefy wypoczynkowej. W tej zaś główną rolę gra nowoczesna i wygodna narożna kanapa w modnym odcieniu szarości, który stanowi doskonałe tło dla wyrazistych, stylowych dodatków.

Kuchnia z charakterem

Równie efektownie prezentuje się kuchnia, w której dużo się gotuje. Aby zapewnić pani domu wygodę podczas gotowania, a kuchni elegancki i estetyczny wygląd, narożna zabudowa kuchenna została uzupełniona o wyspę, której brakowało w pierwotnym planie mieszkania. Podwyższona obudowa zasłania blat roboczy, dzięki czemu przebywającym w salonie prezentuje się zawsze elegancka zabudowa. Łączy ona biel, drewno i grafit – kolor cegły na ścianie i wysokich słupków. Siła ciężkości w projekcie kuchni została przeniesiona na szafki dolne w dekorze drewna. Kolorem i rysunkiem nawiązują do wyglądu podłogi, a subtelne różnice wynikające z właściwości materiałów wprowadzają nieco dynamiki. Elegancka, górna część zabudowy w połyskującej bieli jest z kolei lekka i zabarwiona humorem za sprawą oryginalnych uchwytów meblowych. Wykonane z malowanej proszkowo stali wyraźnie odznaczają się na tle białych frontów dodając wnętrzu charakteru. Mimo niewielkiej powierzchni komfort kuchni stoi na najwyższym poziomie – strefa przygotowywania na wyspie, wysokie słupki z piekarnikiem na wygodnej wysokości i dużo szafek, które pomieszczą wszystkie niezbędne w kuchni przedmioty gwarantują funkcjonalność.

Szarości ożywione kolorem

Niewielkiej, uroczej kawalerce nie brakuje charakteru. Sporo dzieje się tutaj nie tylko za sprawą efektownych dodatków i kolorowych akcentów. Dynamiczny charakter stylizacji gwarantuje również zastosowanie różnych materiałów i barw. Pomalowana na grafitowy odcień cegła, jasna, drewniana podłoga, biel i szarości zabarwione kolorem żółtym to kompozycja, która nie tylko idealnie oddaje loftowy klimat wnętrza, ale także gwarantuje spójność aranżacji.

W tej samej konwencji utrzymany jest wystrój sypialni, za który odpowiada w dużej mierze właścicielka, a także łazienka, gdzie projektantki wprowadziły także elementy stylu vintage. Świadczy o tym chociażby kolor podłogi (wybrany matowy, brązowy gres), styl oświetlenia (wisząca lampa w metalowej oprawie), czy formy wyposażenia, jak oryginalna, głęboka misa umywalki ustawiona na fornirowanym blacie. 

Projekt: Ola Kołodziej, Ula Szmyt

Zdjęcia: Bartosz Jarosz. Stylizacja: Alicja Pietrowska

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także