×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Pastelowe wnętrze na Pradze. 42-metrowe mieszkanie w pięknych kolorach

Pastelowe wnętrze na Pradze. 42-metrowe mieszkanie w pięknych kolorach

Autor: Justyna Łotowska
26 kwi 2021 12:10

42-mieszkanie na Pradze Północ zostało mocno zniszczone po pożarze. Nowym projektem wnętrza po przejściach zajęła się Ola Dąbrówka z pracowni Good Vibes Interiors.

Ola Dąbrówka jest dekoratorką wnętrz, założycielką pracowni Good Vibes Interiors i autorką wielu spektakularnych metamorfoz wnętrz. Jedną z nich - projekt Miss Stalova - przedstawiamy w tym artykule.

Mieszkanie po przejściach

42-metrowe mieszkanie w kamienicy na Pradze Północ przeszło wiele, łącznie z pożarem, który zniszczył większość wnętrza. Na szczęście z wieloletniej historii mieszkania sporo udało się odzyskać i zachować. Dzięki temu Ola Dąbrówka stworzyła unikatową aranżację i projekt, który na pewno wyróżnia się spośród innych.

Mieszkanie zostało przeznaczone na wynajem długoterminowy, dlatego zadaniem projektantki było zbudowanie wnętrza o ponadczasowym charakterze, nie wiedząc przy tym, kto będzie ostatecznie jego mieszkańcem. To trudne zadanie, zwłaszcza, że od mieszkań na wynajem oczekuje się, że będą odpowiadały na potrzeby różnych użytkowników, a jednocześnie wymaga się pewnej unikalności i niepowtarzalności. 

Część dzienna - pastele, czerń i smaczki w klimacie vintage

W rezultacie powstało ciepłe i bezpretensjonalne wnętrze pod znakiem dobrego nastroju i relaksu. W części dziennej królują pastele - jasny błękit na ścianach, gołębia szarość na obiciu kanapy i pudrowy róż w dodatkach - na zasłonach i poszewkach poduszek dekoracyjnych. W ciekawy sposób kontrastuje z nimi matowa czerń kuchni w formie aneksu, która zyskała lżejszą formę dzięki rezygnacji z wiszących szafek. 

Całość uzupełniają meble i dodatki, które wprowadzają do wnętrza klimat lat 50. i 60. Należy do nich kultowy fotel 366 projektu Chierowskiego oraz piękny okrągły stół z drewna razem z vintage'owymi krzesłami.

Sypialnia w skandynawskim stylu

Część prywatna wnętrza to jasna i lekka sypialnia, zaaranżowana w bieli i dużą ilością bardzo jasnego drewna. Nie zabrakło tu także dodatków w klimacie boho - uwagę zwraca zwłaszcza piękna pleciona lampa. 

Projekt i stylizacja wnętrza: Ola Dąbrówka, pracownia Good Vibes Interiors
Zdjęcia: Marcin Mularczyk, FotoRadar MM

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także