PARTNER PORTALU
Piękne, jasne wnętrze. Dom w beżach, szarościach i bieli

Piękne, jasne wnętrze. Dom w beżach, szarościach i bieli

Autor: Anna Sołomiewicz
27 lis 2016 09:53

Piękny dom w południowo-zachodnim Londynie to prawdziwe królestwo piękna. Jasne barwy, przestronne pomieszczenia i styl klasyczny, zaprawiony nowoczesnym.

Architekci ze studia Daniel Hopwood przyznali, że rzadko kiedy zdarzają się tacy kliency, jak właściciele tego domu. Ponieważ ograniczenia finansowe zeszły tutaj na drugi plan, projektanci mogli puścić wodze fantazji i po prostu w pełni oddać się radości kreowania przestrzeni.

A wykreowali oni prawdziwie zachwycające wnętrze. Pomieszczenia zostały utrzymane w palecie jasnych, uniwersalnych barw. Wnętrze wypełniają biel, szarości i beże. Neutralna kolorystyka pozwoliła na większą swobodę w wyborze stylistyki pomieszczeń. We wnętrzu odnaleźć można zarówno klasyczną, angielską manierę, jak i nowoczesne wzornictwo.

Widocznym tego przykładem jest otwarta strefa dzienna, obejmująca dużą kuchnię, jadalnię i salon. Kuchnię urządzono w minimalistycznej stylistyce, z białymi meblami o gładkich frontach, pozbawionych uchwytów, jadalnię stanowi tradycyjny, drewniany stół z krzesłami przywodzącymi na myśl lata 70-te, a w salonie króluje przytulny nastrój budowany przez mięsisty komplet wypoczynkowy, przełamany ultra-nowoczesnym, lekko futurystycznym stolikiem kawowym.

W innych pomieszczeniach domu natkniemy się na mocno zaakcentowaną klasykę, budowaną przez zdobne meble, francuskie żyrandole i sztukaterie pod sufitem. Szlachetności wnętrzom dodają obrazy na ścianach - portrety w ozdobnych ramach, niczym z angielskiego dworu, ale i współczesne grafiki w bardziej oszczędnej oprawie. 

Urządzając wnętrze, architekci sięgali po przedmiotu różnego pochodzenia. Znalazły się tutaj szlachetne antyki, elementy wykonane na zamówienie przez projektantów, jak również rzeczy zakupione... na ebayu. Zobaczcie, efekt nieskrępowanego procesu twórczego: projekt Style and Substance!

Projekt: Daniel Hopwood Studio

Zdjęcia: Matt Chung Photo

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także