Szokująca przemiana wnętrza starego domu. Zobacz zdjęcia przed i po

Szokująca przemiana wnętrza starego domu. Zobacz zdjęcia przed i po

Autor: Justyna Łotowska
23 marz 2021 16:34

Zobaczcie jak stuletni, całkowicie zrujnowany hotel w alpejskim miasteczku zmienił się nie do poznania w wygodny dom wakacyjny, nowoczesny, ale czerpiący z tradycji. Świetna metamorfoza wnętrza!

Znajdujemy się w Bad Gastein w Austrii, magicznym miejscu z zapierającymi dech w piersiach widokami i tradycyjną alpejską architekturą. Tutaj, u podnóża historycznego centrum Bad Gastein, w spokojnej dzielnicy Badbruck, stoi Villa Kraft. To nowa nazwa dla stuletniego domu Haus Lindebner, XIX-wiecznego budynku, który przeżywał swój rozkwit w czasach Belle Epoque, a następnie przez długi czas pozostawał opuszczony, aż do jego zakupu w 2019 roku przez młodego młode holenderskie małżeństwo, Petera i Jadwige.

Dom inspirowany alpejską architekturą i tradycją

Peter i Jadwige dokonali radykalnego wyboru: opuścili Amsterdam wraz z trzema córkami, by zamieszkać w Alpach. Para samodzielnie pracowała nad renowacją domu, która została zakończona na początku 2021 roku.

- Kiedy kupiliśmy Haus Lindebner, zawierał on historie i skarby od czasów Belle Epoque po
I wojnę światową. Ponieważ było to miejsce całkowicie opuszczone, naszym marzeniem było przywrócenie go do życia.Chcieliśmy odrestaurować budynek w nowym, współczesnym stylu, ale z zachowaniem jego niezwykłej historii - mówią właściciele domu.

Całkowita przebudowa wnętrz

Dom, składający się z parteru i trzech pięter, został przebudowany i podzielony na dom wakacyjny składający się z 4 całkowicie niezależnych apartamentów z widokami na Bad Gastein lub
lub teren narciarski Schlossalm. Na parterze znajdują się części wspólne: kuchnia, pokój dzienny i bawialnia, z której przez ogród przechodzimy do sauny. W trakcie remontu pozostawiono oryginalną bryłę domu, podczas gdy wnętrzom nadano bardziej nowoczesny i komfortowy charakter.

Pastelowe kolory pięknie łączą się tu z naturalnym ciepłym drewnem. Jest wiele odniesień do gór, ale
nigdy nie przesadzone. Całość dopełnia piękne loftowe oświetlenie. 

Czytaj też: Metamorfoza starej stodoły. Zobacz piękny, wiejski dom

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także