×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Tak wygląda zabytkowa willa z 1947 roku po renowacji

Tak wygląda zabytkowa willa z 1947 roku po renowacji

Autor: Justyna Łotowska
Dodano: 28 sie 2020 09:12
Zaktualizowano: 28 sie 2020 09:35

Podkreślenie zabytkowego charakteru domu oraz otwarcie jego pomieszczeń na naturę i ogród - takie założenia mieli architekci i właściciele tej 80-letniej willi przy jej metamorfozie. Jak im się udało je spełnić?

Kompletna renowacja rezydencji z 1947 roku, zlokalizowanej w samym sercu Montrealu to dzieło architektów Jad Salem i Krystell Bacon z pracowni Salem Architecture. Głównym założeniem tego było otwarcie wnętrz na zielone otoczenie przy jednoczesnym zachowaniu i podkreśleniu elementów zabytkowych. 

Wnętrza domu otwarte na ogród

Aby wprowadzić więcej natury do wewnątrz domu, architekci postawili na rozbudowę domu, łącznie z dobudowaniem nowego dachu, pod którym znalazła się m.in. kuchnia i część rekreacyjna. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom zyskał także dodatkową ochronę przed słońcem, a mieszkańcy - nową zadaszoną przestrzeń do wypoczynku. Pięknym elementem wnętrz jest też niemal rzeźbiarska klatka schodowa, która stanowi prawdziwe centrum tej rezydencji.

Architekt Jad Salem zwracał szczególną uwagę na to, aby renowacja rezydencji była zgodna z jej pierwotnym charakterem. Dlatego też każda zmiana  została wykonana w taki sposób, aby podkreślić detale pochodzące z początkowej budowy domu w 1947 roku. Nowe łukowe okna nawiązują do tych już istniejących. W niektórych pokojach zachowano oryginalną drewnianą podłogę, pozostałe wykończono w taki sposób, aby nawiązywały do oryginalnego wystroju. 

Nazwa projektu: Maison Ave Courcelette
Lokalizacja: Outremont, Montréal, Québec, Kanada
Data zakończenia projektu: 2020 r.
Architekt: Salem Architecture (Jad Salem, Krystell Bacon)
Zdjęcia: Phil Bernard

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także